Czyżyny: ZMARŁ proboszcz parafii św. Judy Tadeusza. Miał KORONOWIRUSA. Odszedł w dniu odpustu

2020-10-26 2:45 Anita Leszaj

Tragiczne wieści napłynęły w niedziele ze szpitala, w którym leżał chory kapłan! Zmarł ks. Czesław Sandecki, wieloletni proboszcz parafii św. Judy Tadeusza w krakowskich Czyżynach. Na początku października zachorował na Covid–19. Nie wiadomo gdzie się zaraził. Najpierw chorował w domu na plebani i przebywał w izolacji. Po tygodniu jego stan się pogorszył. Trafił do szpitala. Miał zaledwie 61 lat. Był aktywny zawodowo, oprócz posługi na parafii, piastował kilka innych ważnych kościelnych stanowisk.

– Z wielkim smutkiem i bólem, ale z chrześcijańską nadzieją przekazujemy informację, iż nasz kochany Proboszcz ks. Prałat Czesław Sandecki odszedł dzisiaj, w niedzielę 25 października, do domu Ojca. Prosimy o modlitwę – poinformowali na stornie internetowej księża z parafii św. Judy Tadeusza. Kapłan odszedł w dniu odpustu w swojej parafii. Ciężko przechodził zakażenie chińskim wirusem. 

Mieczysław Sandecki urodził się w 1959 r. w Krakowie. W 1985 roku został wyświęcony na kapłana. Proboszczem w parafii św. Judy Tadeusza został w 2010 r. Wcześniej posługiwał w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie (parafia mariacka). Pełnił też funkcję Dziekana Dekanatu X dla Krakowa - Mogiły. 

W duszpasterstwie parafialnym sprawował opiekę nad: Radą Duszpasterską, Radą Ekonomiczną, Różami Różańcowymi, Strażą Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa, Parafialną Grupą Caritas oraz chórem parafialnym "Vox fidei". Był także redaktorem naczelnym parafialnego pisma Apostoł Czyżyński.

Pogrzeb Jagny G. z Tczewa. Tłumy żegnały 36-latkę