Dostałeś taką wiadomość na Facebooku? NIE ODPOWIADAJ! Możesz stracić FORTUNĘ!

2019-12-16 12:20
Dostałeś taką wiadomość na Facebooku? NIE ODPOWIADAJ! Możesz stracić FORTUNĘ!
Autor: Pixabay

Oszuści i przestępcy zawsze są o krok przed służbami. Tym razem znaleźli nowy, podły sposób na wyłudzenie pieniędzy. Wykorzystują do tego nasze konta na Facebooku, a samo oszustwo może w ogóle nie wzbudzić naszych podejrzeń.

- Hej, masz może chwilę? Mam jakiś problem z bankiem nie mogę zapłacić za zakupy przez internet, miałbyś może mi zapłacić za to a ja bym Ci kasę oddała - wiadomość takiej treści otrzymała jedna z mieszkanek powiatu oświęcimskiego.

Okazuje się, że to nowy przestępczy proceder, który zaczyna się od włamania na konto użytkownika Facebooka. Po złamaniu hasła oszust wysyła wiadomości do znajomych właściciela konta, prosząc o mniejszą lub większą kwotę pieniędzy, w różny sposób argumentując pilną potrzebę pożyczki.

Dostałeś taką wiadomość na Facebooku? NIE ODPOWIADAJ! Możesz stracić FORTUNĘ!
Autor: Małopolska Policja

Osoby, które otrzymały fałszywą wiadomość są przekonane, że rozmawiają ze swoim znajomym, więc deklarują pomoc i przelewają pieniądze lub dokonują płatności. W konsekwencji pieniądze trafiają na konto oszusta.

- Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Czytajmy dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji oraz wiadomości od znajomych. Weryfikujmy wiadomości otrzymane od znajomych, w których proszą o pożyczkę pieniędzy. Najpierw skontaktujmy się osobiście lub telefonicznie ze znajomym w celu upewnienia się, czy faktycznie to on potrzebuje tego rodzaju pomocy. W przypadku tego rodzaju prośby nie kierujmy się pośpiechem, a zdrowym rozsądkiem, co pozwoli na uniknięcie kłopotów - apelują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE