Dramat pod Olkuszem. Młody kierowca potrącił pieszego i UCIEKŁ. Mężczyzna nie żyje

2020-09-09 15:52
Dramat pod Olkuszem. Młody kierowca potrącił pieszego i UCIEKŁ. Mężczyzna nie żyje
Autor: Małopolska Policja

Tragiczny wypadek w Jangrocie w powiecie olkuskim w Małopolsce. 32-letni kierowca audi potrącił tam pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając rannemu pomocy. Poszkodowany mężczyzna zmarł. Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku sam zgłosił się na policję dwa dni później. Teraz został aresztowany decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu.

Do wypadku doszło w minioną sobotę (5 września) około godziny 22:30 w miejscowości Jangrot. Samochód osobowy potrącił pieszego w terenie zabudowanym. Kierowca nie zatrzymał się, by udzielić pomocy mężczyźnie i odjechał z miejsca wypadku. Życia potrąconego 57-latka nie udało się uratować - zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Policjanci, którzy prowadzili czynności na miejscu wypadku, zabezpieczyli pozostawione na miejscu części elementów wyposażenia samochodu. Funkcjonariusze ustalili, że należą one do audi. Mieli również pewne podejrzenia, co do tożsamości kierującego i miejsca pozostawienia pojazdu.

Jednak 7 września, 32-letni mężczyzna, kierujący dwa dni wcześniej audi, zgłosił się do komendy. Przedstawiono mu zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy. 8 września Sąd Rejonowy w Olkuszu wobec podejrzanego mężczyzny zastosował dwumiesięczny areszt tymczasowy. 32-latkowi grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że obowiązkiem kierującego pojazdem, który uczestniczył w wypadku jest udzielenie pomocy poszkodowanym wypadku oraz wezwanie służb ratunkowych.

Super Biznes - wywiad
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE