Dramatyczny pożar w Krakowie! Mężczyzna prawie spłonął! Uratował go balkon [ZDJĘCIA]

2021-01-15 15:33 ON

14 stycznia, około godziny 15, na 3. piętrze przy ulicy Heleny w Krakowie doszło do dramatycznego pożaru. Interweniowała straż pożarna z ulicy Aleksandry oraz jednostki z ulicy Obrońców Modlina. Strażakom udało się uratować z pożaru starszego mężczyznę, choć okoliczności tego zdarzenia były naprawdę dramatyczne.

W momencie przyjazdu strażaków ogień wydostawał się z mieszkania przez okno i zaczął obejmować elewację. Okazało się, że na balkonie stoi 65-letni mężczyzna. Strażacy weszli do mieszkania. Zastosowali przy tym aparaty chroniące drogi oddechowe. Wyprowadzili z płonącego lokalu mężczyznę, u którego stwierdzono obrażenia głowy oraz kończyn górnych. Ranny został przetransportowany do szpitala.

Czytaj też: Szokujący napad w powiecie wielickim! Bili, dusili i grozili użyciem maczety, bo nie dostali piwa

Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko ze względu na dużą ilość materiałów łatwopalnych obecnych w mieszkaniu. W części budynku odłączono napięcie elektryczne. W interwencji brało udział 6 zastępów straży pożarnej (w sumie obecnych było ponad 20 strażaków), pogotowie ratunkowe i policja. Mieszkanie uległo całkowitemu zniszczeniu. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że pożar rozpoczął się w okolicach kuchni.

Czytaj też: Zmarł krakowski matematyk. Spójrz na wzruszający i zabawny nekrolog z równaniem

Kłęby dymu nad Krakowem! Pożar na ul. Malborskiej