Fatalny skutek ulewy w Krakowie. Smok Wawelski przestał zionąć ogniem

i

Autor: Mach240390/CC BY 4.0/wikipedia Rzeźba Smoka Wawelskiego w Krakowie.

Fatalny skutek ulewy w Krakowie. Smok Wawelski przestał zionąć ogniem

2022-06-28 22:30

Potężna ulewa, która we wtorek (28 czerwca) przetoczyła się przez Kraków przyniosła nieoczekiwany skutek. Woda dostała się do elementów automatyki odpowiedzialnej za uruchamianie systemu gazowego rzeźby Smoka Wawelskiego, przez co... przestał on zionąć ogniem. Na szczęście usterka ma zostać szybko naprawiona.

Fatalny skutek ulewy w Krakowie. Smok Wawelski przestał zionąć ogniem

Ulewa, która we wtorek (28 czerwca) przetoczyła się przez Kraków z pewnością ucieszyła wielu mieszkańców, zmęczonych już ostatnimi upałami. Deszcz sprawił, że temperatura znacząco się obniżyła, ale opady miały też przykre i dość zaskakujące konsekwencje. Jedną z nich jest... zalanie automatyki odpowiedzialnej za uruchamianie systemu gazowego rzeźby Smoka Wawelskiego. Jak informuje portal lovekrakow.pl, efektem usterki jest utrata zdolności generowania płomienia, przez co Smok Wawelski przestał zionąć ogniem.

Na szczęście awaria nie jest bardzo poważna i szybko powinna zostać usunięta. Ze słów przedstawiciela Zarządu Dróg Miasta Krakowa wynika, że Smok Wawelski odzyska swoją moc już w środę (29 czerwca).

PRZECZYTAJ: Tragedia w Małopolsce. 52-latek utonął, gdy jego znajomi poszli do sklepu

- Opiekun rzeźby, pan Owca powinien jutro naprawić system. Zalana została automatyka odpowiedzialna za uruchamianie systemu gazowego - przekazał portalowi lovekrakow.pl Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa

ZOBACZ: Tatry. Podwyżki cen wjazdów nad Morskie Oko. Fiakrzy tłumaczą się drożyzną

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE