Kraków. GIGANTYCZNE utrudnienia na kolei. Wielkie opóźnienia pociągów i objazdy

2019-11-12 10:14
Dworzec Kraków Główny
Autor: Amadeusz Calik

Bardzo poważne problemy dla pasażerów poruszających się pociągami. Z powodu braku zasilania na stacji Kraków Główny przez kilka godzin całkowicie wstrzymany był ruch pociągów. Składy odjeżdżające ze stolicy Małopolski mają gigantyczne opóźnienia.

Aktualizacja, godz. 12:45

Nawet kilkaset minut opóźnień mają pociągi, które docierają do Dworca Centralnego w Warszawie. Na peronach znajduje się tłum wściekłych pasażerów! Wszystko przez awarię na dworcu w Krakowie. Zobacz więcej tutaj >>> Armagedon na DWORCU CENTRALNYM. Wkurzony tłum pasażerów czeka na pociągi.

Aktualizacja, godz. 10:10

- Od godziny 7:00 sytuacja w krakowskim węźle kolejowym stabilizuje się. Zmiany w rozkładzie jazdy spowodowane były nieplanowanym wydłużeniem nocnych prac przy sieci trakcyjnej, przez wykonawcę na  krakowskiej linii średnicowej. Pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, którego zadaniem jest sprawne zarządzanie ruchem pociągów i jak najszybsze przywrócenie rozkładowych odjazdów.  Działania będą do godzin popołudniowych. Największe zmiany dotyczą pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Bieżące informacje są przekazywane podróżnym przez przewoźników oraz system dynamicznej informacji na stacjach i przystankach. Za utrudnienia przepraszamy - przekazał Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK.

Awaria na Dworcu Głównym w Krakowie 12.11

Na Dworcu Głównym w Krakowie przez kilka godzin nie było prądu - w związku z trwającymi tam pracami modernizacyjnymi. I choć zasilanie udało się włączyć około godziny 7 - składy jadące z, do i przez Kraków mają bardzo duże opóźnienia, a pasażerowie są zdezorientowani. 

Jak poinformował nas Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK - na stacji Kraków Główny miała miejsce awaryjna sytuacja.  

- Z powodu wydłużenia przez wykonawcę nocnych prac modernizacyjnych pociągi nie odjeżdżają, ani nie dojeżdżają do stacji Kraków Główny. Działamy, by jak najszybciej przywrócić rozkładowy czas przejazdu pociągów. Za utrudnienia przepraszamy - poinformował dwie minuty przed godziną 7. 

Chwilę później ruch udało się wznowić, ale do godzin południowych mogą występować opóźnienia. Największe ma w tej chwili pociąg Intercity Hańcza (Kraków - Suwałki) - 180 minut. Poniżej znajduje się lista opóźnionych pociągów z danymi na godzinę 7:25.

- IC Kossak (Kraków Gł. - Wrocław Gł.) - 155 min
- IC Przemyślanin (Świnoujście - Przemyśl Gł.) - 136 min
- IC Sienkiewicz (Kraków Gł. - Olsztyn Gł.) - 127 min
- IC Chopin (Wien Hbf - Warszawa Wsch.) - 117 min
- IC Pułaski (Kraków Gł. - Poznań Gł.) - 111 min
- PR Kraków Gł. - Katowice - 108 min
- PR Jaworzyna (Kraków Gł. - Krynica Zdrój) - 103 min

Pozostałe pociągi mają mniej niż 100 minut opóźnienia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE