Kraków. GIGANTYCZNE utrudnienia na kolei. Wielkie opóźnienia pociągów i objazdy

2019-11-12 10:14 Amadeusz Calik
Dworzec Kraków Główny
Autor: Amadeusz Calik

Bardzo poważne problemy dla pasażerów poruszających się pociągami. Z powodu braku zasilania na stacji Kraków Główny przez kilka godzin całkowicie wstrzymany był ruch pociągów. Składy odjeżdżające ze stolicy Małopolski mają gigantyczne opóźnienia.

Aktualizacja, godz. 12:45

Nawet kilkaset minut opóźnień mają pociągi, które docierają do Dworca Centralnego w Warszawie. Na peronach znajduje się tłum wściekłych pasażerów! Wszystko przez awarię na dworcu w Krakowie. Zobacz więcej tutaj >>> Armagedon na DWORCU CENTRALNYM. Wkurzony tłum pasażerów czeka na pociągi.

Aktualizacja, godz. 10:10

- Od godziny 7:00 sytuacja w krakowskim węźle kolejowym stabilizuje się. Zmiany w rozkładzie jazdy spowodowane były nieplanowanym wydłużeniem nocnych prac przy sieci trakcyjnej, przez wykonawcę na  krakowskiej linii średnicowej. Pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, którego zadaniem jest sprawne zarządzanie ruchem pociągów i jak najszybsze przywrócenie rozkładowych odjazdów.  Działania będą do godzin popołudniowych. Największe zmiany dotyczą pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Bieżące informacje są przekazywane podróżnym przez przewoźników oraz system dynamicznej informacji na stacjach i przystankach. Za utrudnienia przepraszamy - przekazał Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK.

Awaria na Dworcu Głównym w Krakowie 12.11

Na Dworcu Głównym w Krakowie przez kilka godzin nie było prądu - w związku z trwającymi tam pracami modernizacyjnymi. I choć zasilanie udało się włączyć około godziny 7 - składy jadące z, do i przez Kraków mają bardzo duże opóźnienia, a pasażerowie są zdezorientowani. 

Jak poinformował nas Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK - na stacji Kraków Główny miała miejsce awaryjna sytuacja.  

- Z powodu wydłużenia przez wykonawcę nocnych prac modernizacyjnych pociągi nie odjeżdżają, ani nie dojeżdżają do stacji Kraków Główny. Działamy, by jak najszybciej przywrócić rozkładowy czas przejazdu pociągów. Za utrudnienia przepraszamy - poinformował dwie minuty przed godziną 7. 

Chwilę później ruch udało się wznowić, ale do godzin południowych mogą występować opóźnienia. Największe ma w tej chwili pociąg Intercity Hańcza (Kraków - Suwałki) - 180 minut. Poniżej znajduje się lista opóźnionych pociągów z danymi na godzinę 7:25.

- IC Kossak (Kraków Gł. - Wrocław Gł.) - 155 min
- IC Przemyślanin (Świnoujście - Przemyśl Gł.) - 136 min
- IC Sienkiewicz (Kraków Gł. - Olsztyn Gł.) - 127 min
- IC Chopin (Wien Hbf - Warszawa Wsch.) - 117 min
- IC Pułaski (Kraków Gł. - Poznań Gł.) - 111 min
- PR Kraków Gł. - Katowice - 108 min
- PR Jaworzyna (Kraków Gł. - Krynica Zdrój) - 103 min

Pozostałe pociągi mają mniej niż 100 minut opóźnienia.