Niepokojące zjawisko

Grupa Wagnera szuka najemników w Krakowie? Reklama znalazła się w nietypowym miejscu

2023-08-11 11:47

W Krakowie pojawiły się reklamy wspierające rekrutację do... Grupy Wagnera. Ich obecność potwierdził między innymi radny Łukasz Wantuch, choć nie ma pewności czy akcja nie jest tylko prowokacją. Jedna z naklejek promocyjnych została umieszczona w bardzo nietypowym miejscu. W lipcu Zgromadzenie Parlamentarne OBWE uznało Grupę Wagnera za organizację terrorystyczną.

Grupa Wagnera rekrutuje w Krakowie? Podejrzane naklejki w mieście

W Krakowie pojawiły się reklamy promujące... wstępowanie do Grupy WagneraTo prywatna, rosyjska firma wojskowa, uznana przez Zgromadzenie Parlamentarne OBWE za organizację terrorystyczną. Za jej twórcę uchodzi Jewgienij Prigożyn nazywany "kucharzem Putina". Pod koniec czerwca członkowie formacji uczestniczyli w operetkowym puczu, rzekomo zakończonym dzięki mediacji Aleksandra Łukaszenki. Obecność podejrzanych reklam w Krakowie potwierdził Łukasz Wantuch, dodając jednak, że akcja może być prowokacją. Dla bezpieczeństwa własnych urządzeń elektronicznych i danych na nich zgromadzonych najlepiej nie skanować kodów QR umieszczonych na budzących wątpliwości reklamach. - Bardzo dziwna i zagadkowa sprawa. W Krakowie pokazały się plakaty reklamujące werbunek do... Grupy Wagnera. To jakaś prowokacja, okazało się, że nie tylko w Krakowie - napisał na FB radny Łukasz Wantuch

Jedna z naklejek promujących Grupę Wagnera została umieszczona w bardzo nietypowym miejscu. Użytkownik mediów społecznościowych znalazł ją w... publicznej toalecie.

Polski lekarz na froncie w ukrainie