Sceny jak z filmu kryminalnego pod Krakowem. Cudzoziemcy napadli na swojego rodaka

i

Autor: Małopolska Policja W podkrakowskich Słomnikach 29-letni Gruzin został zraniony nożem podczas bójki ze swoimi rodakami.

Bójka

Sceny jak z filmu kryminalnego pod Krakowem. Cudzoziemcy napadli na swojego rodaka

2023-08-11 8:33

Trzech Gruzinów zostało zatrzymanych za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia w podkrakowskich Słomnikach. Jeden z uczestników incydentu został zraniony nożem i trafił do szpitala. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzut i chcą dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura wyraziła zgodę na takie rozwiązanie.

Słomniki. Bójka trzech Gruzinów z użyciem noża. 29-latek trafił do szpitala

Trzech obywateli Gruzji w wieku od 28 do 35 lat w podkrakowskich Słomnikach (powiat krakowski) urządziło sobie bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W trakcie scysji jeden z nich został zraniony nożem i wymagał pomocy medycznej. Mężczyzna trafił do szpitala, jego rany okazały się jednak powierzchowne i życiu 29-latka nic nie zagraża. Pozostali uczestnicy bójki uciekli z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji, ale ich personalia zostały ustalone przez mundurowych, którzy zatrzymali cudzoziemców. W działaniach dotyczących tej sprawy brali udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz wydziału kryminalnego KWP Kraków.

Zatrzymani przyznali się do zarzutów. Chcą dobrowolnie poddać się karze

28-latek usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat, natomiast 35-latek i 29-latek udziału w bójce, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wszyscy uczestnicy bójki przyznali się do przedstawionych zarzutów i zwrócili się o możliwość poddania się dobrowolnie karze, na co wyraziła zgodę prokuratura.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Andrzej Ch. przychodził do sąsiada i molestował ośmiolatkę?