Handlowali narkotykami i psychotropami: Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

2017-10-30 13:45
Zdjęcie poglądowe
Autor: policja.pl Zdjęcie poglądowe

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, policjanci z Oświęcimia zatrzymali siedem osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

Do zatrzymań doszło 24 października. W ręce policji trafiło siedem osób w wieku od 18 do 31 lat. Przedstawiono im zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Członkowie grupy handlowali głównie marihuaną, amfetaminą oraz tabletkami ekstazy.

Podczas przeszukania mieszkań i samochodów należących do zatrzymanych, ujawniono woreczki zawierające różnego rodzaju substancje i susz. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na kilkanaście tysięcy złotych. Jednocześnie w specjalnie przygotowanych skrytkach znaleziono ponad 15 tysięcy złotych, pochodzących najprawdopodobniej z przestępczego procederu.

Trzech członków grupy przyznało się do dokonania zarzucanych im czynów i złożyło wyjaśnienia. Dwóch członków nie przyznało się do winy i złożyło częściowo sprzeczne wyjaśnienia. Dwóch pozostałych członków grupy nie przyznało się do dokonania zarzucanych im czynów i odmówiło składania wyjaśnień.

Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Wobec jednej osoby zastosowano dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. 

Za zarzucone przestępstwa podejrzanym grozi kara od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Zobacz też:

>>> Niebezpieczne kobiety z Małopolski: Tych przestępczyń szuka krakowska policja [ZDJĘCIA]​

>>> Uwaga, to nie cukierki! Małopolscy policjanci apelują do rodziców [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE