Inspekcja sanitarna przekazała NIEZWYKŁE wieści w sprawie koronawirusa. To światełko w tunelu?

2020-04-28 9:02
Inspekcja sanitarna przekazała NIEZWYKŁE wieści w sprawie koronawirusa. To światełko w tunelu?
Autor: Łukasz Gągulski

Bardzo dobre informacje w sprawie epidemii koronawirusa w Małopolsce. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała, że w ciągu ostatniej doby przybyło więcej ozdrowieńców niż nowych zakażonych. Czy to światełko w tunelu i nadzieja na koniec koszmaru?

We wtorek, 28 kwietnia o poranku WSSE w Krakowie poinformowała o ośmiu nowych przypadkach koronawirusa w Małopolsce. Potwierdzone wyniki badań dotyczą m.in. osób ze stolicy województwa.  

Koronawirus w Małopolsce. Dużo nowych ozdrowieńców

Wojewoda małopolski przekazał bardzo pozytywne informacje otrzymane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

- Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 14 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 12 do 80 lat, z Krakowa (6 osób), Nowego Sącza (3), powiatu suskiego (3), wielickiego (3), bocheńskiego (3), proszowickiego (1) i wadowickiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji.

Z kolei we wtorek rano poinformowano o kolejnych czterech osobach, które otrzymały status ozdrowieńców. To oznacza, że liczba osób, które pokonały COVID-19 w Małopolsce wzrosła do 177. Gdzie jest ich najwięcej? Sprawdź w TYM ARTYKULE.

Koronawirus w Małopolsce. Statystyki

Łącznie w całej Małopolsce odnotowano do tej pory 849 potwierdzonych przypadków zakażenia (stan na 28.04 na godz. 8). Gdzie jest ich najwięcej, a gdzie najmniej - sprawdzisz TUTAJ. Z powodu COVID-19 zmarło 29 pacjentów - najwięcej z Krakowa oraz powiatów bocheńskiego, limanowskiego i wielickiego. W całym regionie mamy też 177 wyleczonych - to m.in. pacjenci z Krakowa (53), Nowego Sącza (11) oraz powiatów: wielickiego (25), bocheńskiego (17), krakowskiego (10) i brzeskiego (8).

Obecnie w Małopolsce hospitalizowanych jest 181 pacjentów z COVID-19, a w izolacji domowej przebywa 458 osób. Kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym objętych jest prawie 7 tysięcy mieszkańców województwa.

Co istotne, w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła liczba badań - było to 1129 testów w porównaniu do 781 badań poprzedniej doby. Badania w kierunku obecności SARS-CoV-2 prowadzi siedem laboratoriów.

Super Raport 27 IV (goście: Kowal, Braun)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE