Pilne! Kardynał Dziwisz i afera pedofilska. Prokuratura podjęła decyzję! Europoseł z dumą: Warto było

2021-01-21 13:27 bw
Kardynał Stanisław Dziwisz
Autor: SUPER EXPRESS Kardynał Stanisław Dziwisz

Prokuratura w Krakowie podjęła decyzję w sprawie śledztwa dotyczącego kardynała Stanisława Dziwisza i afery pedofilskiej w kościele. Wcześniej wniosek w tej sprawie złożył Łukasz Kohut, europoseł Wiosny ze Śląska, który został nawet przesłuchany przez śledczych w charakterze świadka zawiadamiającego. Jaka jest decyzja? "Warto było", mówi wprost Kohut.

Kardynał Stanisław Dziwisz i afera pedofilska. Europoseł Łukasz Kohut zawiadomił prokuraturę

Europoseł ze Śląska, Łukasz Kohut reprezentujący partię Wiosna, zawiadomił 13 listopada prokuraturę w Krakowie o możliwości popełnienia przestępstw przez kard. Stanisława Dziwisza. Znany duchowny, wieloletni współpracownik papieża Jana Pawła II, miał ukrywać i tuszować skandale pedofilskie w polskim kościele. O tej sprawie głośno było po reportażu TVN 45 pt. "Don Stanislao". Łukasz Kohut stawił się w poniedziałek, 21 grudnia, na przesłuchanie. Po nim wziął udział w krótkim briefingu prasowym. - W państwie prawa, w Unii Europejskiej wszyscy muszą być równi wobec prawa. Rolnicy, górnicy, nauczyciele, ale i kardynałowie. Mam szczerą nadzieję, że to śledztwo nie potrwa do 2137 roku, bo czas najwyższy wyjaśnić sprawę tuszowania pedofilii w polskim kościele - dla dobra ofiar, jak i dla dobra polskiego kościoła  - mówił europoseł, cytowany przez rybnik.com.pl. Prokuratura w Krakowie podjęła już decyzję w tej sprawie. To może wiele osób zszokować!

Kardynał Stanisław Dziwisz i afera pedofilska. Prokuratura podjęła decyzję

Prokuratura w Krakowie podjęła decyzję w sprawie kardynała Dziwisza i afery pedofilskiej. Przenalizowała materiał oraz zeznania m.in. Łukasza Kohuta i... zdecydowała o tym, by odmówić wszczęcia śledztwa. "W Polsce sojusz tronu z ołtarzem trwa w najlepsze. Niektórzy są - na razie - bezkarni. Ale warto było: kropla drąży skałę i działamy dalej - napisał na Twitterze Łukasz Kohut. Dla wielu osób taka decyzja jest szokująca, bo śledztwo mogłoby rozwiać wątpliwości w tej sprawie. Nie dowiemy się jednak tego, bo śledczy odmówili wszczęcia dochodzenia. 

Protest przed siedzibą kardynała Dziwisza w Krakowie