Kiedy otwarcie Galerii Krakowskiej? Ważna konferencja ministra. Znamy TERMIN

2020-04-29 10:28
Galeria Krakowska pusta jak nigdy dotąd!
Autor: Łukasz Gągulski

W środę, 29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawione zostały na niej przedstawione dalsze etapy odmrażania gospodarki, a konkretniej handlu. Kiedy zostanie otwarta Galeria Krakowska oraz inne centra handlowe w Krakowie? Poznaliśmy terminy otwarcia galerii handlowych.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiedział zwołanie konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, na której zostaną przedstawione dalsze etapy znoszenia obostrzeń, wprowadzonych na czas walki z epidemią koronawirusa. 

Krakowscy przedsiębiorcy i mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na otwarcie sklepów z odzieżą oraz galerii handlowych. Jak zapowiedział Łukasz Szumowski - kolejny etap odmrażania dotyczyć będzie handlu. 

- Chcemy, żeby gospodarka coraz prężniej i szybciej działała w odpowiednim reżimie sanitarnym. Sklepy oraz duże placówki handlowe spełniają różne formy, ale będziemy chcieli, żeby funkcjonowały one ostrożnie i pod kontrolą - zapowiedział w poniedziałek Szumowski.

Kiedy otwarcie galerii handlowych? Aktualizacja, 29.04, godz. 10:25

Od 4 maja otwarte zostaną galerie i centra handlowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. W sklepach będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Wyłączone nadal pozostaną strefy restauracyjne (food-court) oraz strefy rekreacyjne.

>>> Czytaj więcej w naszej relacji na żywo TUTAJ <<<

Koronawirus w Polsce. Etapy odmrażania gospodarki

Pierwsze ograniczone zasady bezpieczeństwa zaczęły obowiązywać od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. Daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

DRUGI ETAP:

- Otwarcie sklepów budowlanych w weekendy
- Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami
- Otwarcie niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuk

TRZECI ETAP:

- Otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek
- Otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami
- Gastronomia - umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami
- Wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności)
- Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3 - ustalona max. liczba dzieci w sali.

CZWARTY ETAP:

- Otwarcie salonów masażu i solariów
- Umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness
- Teatry i kina w nowym reżimie sanitarnym

Kolejne etapy powrotu do normalności będą wprowadzane stopniowo, gdy przyrost zachorowań  w naszym kraju będzie niski. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z dyscypliny społecznej i przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

Super Raport 27 IV (goście: Kowal, Braun)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE