Kielce: Chciała przemycić marihuanę do aresztu śledczego. Ukryła ją w...

2019-09-20 17:08 EIKRK
Chciała przemycić marihuanę do aresztu śledczego. Ukryłą ją... w miejscu intymnym!
Autor: Pixabay.com Chciała przemycić marihuanę do aresztu śledczego. Ukryłą ją... w miejscu intymnym!

Pracownicy Aresztu Śledczego w Kielcach muszą mieć się na baczności. Niektórzy więźniowie robią bardzo dużo, aby pozyskać narkotyki. Jeden ze skazanych poprosił o pomoc swoją siostrę, która próbowała przemycić marihuanę.

Całe zamieszanie miało miejsce w niedzielę (15 września)

- W wyniku przeprowadzonej kontroli osobistej ujawniono u osoby ubiegającej się o wejście na teren Aresztu Śledczego w Kielcach, w celu realizacji widzenia z osobą osadzoną, pakunek w którym znajdował się susz roślinny koloru zielonego, o wadze około 10.45 gram - informuje w specjalnym komunikacie mjr Michał Głowacki, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Kielcach.

Jak się okazało - kobieta zrobiła bardzo wiele, aby przekazać narkotyki swojemu bratu. Zabronione środki ukryła w miejscu intymnym. Czujni pracownicy zareagowali jednak odpowiednio, a siostra zatrzymanego została zatrzymana. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy osoby z zewnątrz próbują przekazywać więźniom niedozwolone substancje. Jak informuje PAP, powołujące się na słowa majora Głowackiego - poprzednie próby przemycenia  na teren aresztu w Kielcach miały miejsce w dniach 22 maja 2017 r. oraz 30 kwietnia 2017 r.

Osoby skazane próbują też wykorzystywać do przemytu również dzieci. Pracownicy służby więziennej muszą zatem zachowywać nieustanną czujność.