Kolejny operator uruchamia sieć 5G w Małopolsce. Wiemy, gdzie staną NADAJNIKI

2020-06-05 14:38 AC
Kolejny operator uruchamia sieć 5G w Małopolsce. Wiemy, gdzie staną NADAJNIKI
Autor: Pixabay

Operator sieci komórkowej Play poinformował, że uruchomił wewnętrzną sieć 5G, która swoim zasięgiem obejmuje ponad 30 miast w całej Polsce. Do końca czerwca lista miejscowości powiększy się do 53 i dotyczy to nie tylko dużych aglomeracji, ale też mniejszych miast. Gdzie staną nadajniki w Małopolsce?

Play uruchomił już sieć 5G w Polsce - po sześciu miesiącach od pierwszej informacji o przygotowaniu do wdrożenia. Zasięgiem 5G objęte zostały duże aglomeracje miejskie, w tym Kraków, Warszawa i Wrocław oraz mniejsze miejscowości, np. Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Giżycko, Mrągowo, Kołobrzeg, Ustka i Władysławowo.

Łącznie 5G udostępnione będzie w 53 miastach, do czego operator wykorzysta ponad 500 stacji bazowych. W Małopolsce zasięgiem 5G w Play objęty został Kraków, Zakopane, Białka Tatrzańska i Bukowina Tatrzańska.

Uruchomienie sieci 5G zapowiedział też Orange - więcej o tym przeczytasz tutaj.

Co to jest 5G?

5G to kolejna generacja sieci komórkowej. Dzięki najnowszym technologiom pozwala ona przesyłać dane dużo szybciej niż w sieci 4G LTE. Jest to pierwsza sieć, która ma służyć do komunikacji między urządzeniami w takim samym stopniu, jak do komunikacji między ludźmi.

Jak korzystać z 5G?

Sieć 5G będzie dostępna po komercyjnym uruchomieniu przez Orange Polska tej sieci w wybranych lokalizacjach (Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź) już od 1 lipca. Podobnie będzie w sieci Play. By skorzystać z 5G należy być w zasięgu jej działania, posiadać telefon obsługujący 5G i korzystać z odpowiedniej oferty.

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj