Koniec darmowej komunikacji dla uchodźców z Ukrainy. Od kiedy będą płacić za przejazdy?

2022-05-27 13:55
Koniec darmowej komunikacji dla uchodźców z Ukrainy. Od kiedy będą płacić za przejazdy?
Autor: Kevin.B/CC BY-SA 4.0/wikipedia Od 1 czerwca uchodźcy z Ukrainy będą musieli płacić za przejazdy miejską komunikacja w Krakowie / zdjęcie ilustracyjne.

We wtorek (31 maja) kończy się okres, w którym uchodźcy z Ukrainy mogli korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską po Krakowie. Od 1 czerwca goście zza wschodniej granicy będą musieli płacić za bilety. Z tego powodu w Internecie rozpętała się burza. Większość komentujących nie kryje satysfakcji z odebrania uchodźcom możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej.

W Krakowie uchodźcy zapłacą za komunikację miejską. Burza w Internecie

Wprowadzona po wybuchu wojny na Ukrainie możliwość korzystania przez uchodźców z darmowej komunikacji miejskiej w Krakowie właśnie dobiega końca. Od 1 czerwca Ukraińcy będą musieli płacić za podróż pojazdami komunikacji zbiorowej. Ta decyzja wzbudziła olbrzymie poruszenie wśród Internautów. Pod postem umieszczonym na oficjalnym profilu FB miasta rozpętała się prawdziwa burza. Większość komentujących nie kryje satysfakcji z tego, że Ukraińcy nie będą już mieli możliwości korzystania z darmowej komunikacji. 

Pojedyncze osoby zwracają, jednak uwagę, że minęło zbyt mało czasu na "usamodzielnienie się" uchodźców i w dalszym ciągu powinni oni korzystać z przyznanych im przywilejów. Poniżej wybrane komentarze internautów (pisownia oryginalna).

PRZECZYTAJ: Rumunka będzie siedzieć za oszustwo przy zakupie konfitur. Sklepikarze z Krakowa odetchną z ulgą

- I dobrze, bo jak się widzi ludzi w ciuchach z nowej kolekcji nike i adidas, a nie stać ich na bilet za 4zl to mnie szlag jasny trafia xd Skrócić ten bal rozdawnictwa! - pisze Piotr. 

- Bardzo dobrze niech płacą nie ma nic za darmo do Polscy nie mają tęgo przywileju chyba że smog - Halina

- Bardzo dobrze, ukrócić im wszystko za darmo na pocztach też już jak chcą coś wysłać muszą płacić wcześniej mieli za darmo całe szczęście popieram !!!! - Monika.

- Bardzo dobrze, ja jeżdżę z Wieliczki i nie mam za darmo. Jestem zasłużoną osobą, dr UJ i przeżyłam komunę i inne cholerstwa i płacę jak każdy, nikt mi nie dał. Miesiąc byłoby wystarczająco - Elżbieta.

- A dla Polaków kiedy coś za darmo??? Rozdajmy dalej bo już nie wiele brakuję nam do bankruta - Gosia.

- Wreszcie my za darmo nic nie mamy - Brygida.

- Emeryt z najniższa emerytura czy rencista też musi placic - Bożenka.

- Najwyższa pora i karać tak jak nas za brak biletu a nie poblazac im niech płacą a nie wszystko za darmo - Marta.

- Wszyscy powinni za komunikację płacić, choćby przysłowiową złotówkę… nawet uchodźcy - Joanna.

- W końcu normalna decyzja a co ze strefą płatnego parkowania powinni też zacząć płacić - Bogusław.

- Gościnność jest i była, ale z nieba pieniądze nie lecą. Pora się usamodzielnić i płacić swoje rachunki - tak, jak wszyscy. Parę miesięcy już minęło... - Alicja.

- Oj będą awantury w mpk - Magdelna.

- W końcu, bo i tak najczęściej jeżdżą do galerii handlowych - Renata.

- Ludzie opamiętajcie się było skończyło się i nie wróci. Po co ta nienawiść to przecież tacy sami ludzie jak my. Też są zagubieni w tej rzeczywistości - Bogdan.

- Trochę za wcześnie...wypłata za maj dopiero pod koniec czerwca - Marek.

- Mnie jest wstyd za takich podających się za polaków a wylewających jad propagandy kremlowskiej. Żenada - Milena.

A Wy, jakie macie zdaniem na temat darmowej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy? Zagłosuje w sondzie, która znajduje się poniżej.

ZOBACZ: Tajemnicze zapalenie wątroby u dzieci. Do Krakowa trafiło 9 pacjentów. Lekarze nie znają pochodzenia choroby

Krakowski magistrat przypomniał, że możliwość bezpłatnych przejazdów została wprowadzona od 24 lutego na okres 97 dni. Zwolnienie z opłat dotyczyło poruszania się na terenie miasta oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji zadań z zakresu publicznego transportu zbiorowego dla obywateli Ukrainy. Ulga została wprowadzona, aby wesprzeć uchodźców w zakresie przemieszczania się po Krakowie, w celu wyrobienia dokumentów, dotarcia do miejsc pomocowych, a także w celu poszukiwania pracy.

Sonda
Czy w Krakowie uchodźcy z Ukrainy dalej powinni korzystać z darmowej komunikacji miejskiej?
Wielka awaria komunikacji w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE