Koronawirus potężnie zaatakuje? Wielka impreza AGH w środku szalejącej pandemii

2021-04-23 8:24
koronawirus
Autor: Pixabay

Jak podaje Radio TOK FM, w najbliższy weekend w Krakowie ma odbyć się finał konkursu „Diamentowy Indeks AGH” z udziałem ponad 600 uczniów. Olimpiada „Diamentowy Indeks AGH”, organizowana pod patronatem MEN, to konkurs z pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci finału, który zaplanowano w Krakowie w formie stacjonarnej, dostaną indeksy uczelni.

„Do Krakowa ma zjechać ponad 600 uczniów, niektórzy prawdopodobnie z rodzicami. Są szkoły, które mają kilkunastu finalistów i organizują wyjazdy zorganizowane – busem czy autokarem. – To igranie z ogniem – mówią nam rodzice i sami uczniowie” – można przeczytać w serwsie radia.

Czytaj też: Powiat krakowski: Rażąco naruszył zasady kwarantanny. Teraz stanie przed sądem

Rzeczniczka AGH, Anna Żmuda-Muszyńska, przekazała stacji, że taka organizacja finału jest zgodna z prawem. – Przy tak dużej liczbie osób rozsianych po całej Polsce nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tego inaczej niż w formie stacjonarnej – stwierdziła w rozmowie z TOK FM.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE