Koronawirus w Małopolsce. Sytuacja WYMYKA SIĘ spod kontroli? Niepokojące dane z sanepidu

2020-08-12 11:43 Amadeusz Calik
Koronawirus w Małopolsce. Sytuacja WYMYKA SIĘ spod kontroli? Niepokojące dane z sanepidu
Autor: Łukasz Gągulski zdjęcie ilustracyjne

W środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych 173 zakażeniach koronawirusem w regionie. Dane są o tyle niepokojące, że dotyczą wielu powiatów w Małopolsce, a chorzy mają od dwóch miesięcy do 79 lat. Gdzie odnotowano największy wzrost zakażeń?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby wykonano ponad 24 tysiące testów na obecność koronawirusa, a COVID-19 zdiagnozowano u 715 osób. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: małopolskim (173), śląskim (145), mazowieckim (76) i pomorskim (75). Gdzie jest obecnie najgorsza sytuacja w Małopolsce?

Koronawirus w Małopolsce. Kolejny wzrost zachorowań

Ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 79 kobiet i 94 mężczyzn z województwa małopolskiego, w wieku od 2 miesięcy do 79 lat. Chorzy pochodzą z powiatów: nowotarskiego (37 osób), nowosądeckiego (36 osób), Krakowa (33 osoby), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (po 17 osób), powiatu wielickiego (6 osób), oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 4 osoby), gorlickiego, myślenickiego, olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, krakowskiego, proszowickiego, suskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób z tej grupy jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

W ciągu ostatniej doby zmarł też 61-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego oraz 83-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące, ale potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. 

WSSE w Krakowie poinformowała też o kolejnych 19 ozdrowieńcach z regionu. To 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 83 lat, z powiatu tarnowskiego i wadowickiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu limanowskiego (po 3 osoby), powiatu nowotarskiego (2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4937 osób, 1952 osoby wyzdrowiały, a 83 zmarły.

Jechał 190 km/h i rozmawiał przez telefon. Spieszył się na pogrzeb!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.