Koronawirus. Wojewoda małopolski przedstawia PRZERAŻAJĄCE fakty! Sytuacja jest bardzo trudna

2021-04-06 15:50
6 kwietnia 2021 koronawirus. Ile jest nowych zakażeń i zgonów we wtorek? [Raport Ministerstwa Zdrowia z 6.04.2021 woj. kujawsko-pomorskie]
Autor: MAREK KUDELSKI /SUPER EXPRESS

Sytuacja respiratorowa w Małopolsce należy do najtrudniejszych w kraju – mówił we wtorek podczas briefingu prasowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wojewoda nie wyklucza relokacji najciężej chorych pacjentów do innych regionów Polski, rozważane jest również wstrzymanie w części szpitali zabiegów zachowawczych.

Kmita mówił, że pomiędzy piątkiem a wtorkiem liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 wzrosła o 275, a pacjentów w najcięższym stanie – wymagających umieszczenia pod respiratorem o 36. We wtorek wolnych było w Małopolsce 13 respiratorów.

Czytaj też: Wojewoda małopolski: Potężny przyrost hospitalizacji osób z koronawirusem! Coraz więcej zajętych łóżek

"Sięgamy do najgłębszych rezerw. Utworzyliśmy 410 łóżek respiratorowych" – mówił Kmita. Dodał, że w najbliższych dniach liczba ta zwiększy się jeszcze o 20, ale i tak znacznie został przekroczony poziom łóżek respiratorowych ze szczytu drugiej fali pandemii, kiedy w całym regionie było ich 350.

Czytaj też: Kraków. Rzecznik szpitala: "Uważajcie na swoje dzieci!". Jakie są objawy zespołu pocovidowego?

"Sytuacja respiratorowa w Małopolsce należy do najtrudniejszych w kraju" - podkreślił wojewoda. Poinformował, że jeśli będzie taka konieczność "nie wykluczamy relokacji pacjentów pod respiratorami do innych województw". Podkreślił, że na razie decyzja taka jeszcze nie zapadła.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE