Kościelny z Regulic miał proponować seks dziecku. Został otoczony przez rozjuszony tłum

i

Autor: WlaKom/Domena publiczna/wikipedia, ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili/FB/screenshot Kościelny z parafii pw. św. Wawrzyńca w Regulicach został zatrzymany w wyniku ujęcia obywatelskiego. Sąd skazał go za molestowanie ministranta.

Werdykt sądu

Kościelny z Regulic skazany za molestowanie ministranta. Pokrzywdzony zawiedziony wyrokiem

2023-03-15 12:58

Sąd Rejonowy w Chrzanowie skazał kościelnego z Regulic za molestowanie seksualne ministranta - podaje Onet. Sprawa wyszła na jaw we wrześniu ubiegłego roku, gdy sprawca został zatrzymany w ramach ujęcia obywatelskiego. Pokrzywdzony jest zawiedziony niską - jego zdaniem - karą wymierzoną Karolowi B. Werdykt sądu jest nieprawomocny.

Skandal w Regulicach. Kościelny molestował ministranta. Zapadł wyrok sądu

We wrześniu ubiegłego roku w wyniku ujęcia obywatelskiego zatrzymany został kościelny parafii św. Wawrzyńca w RegulicachMiał on nagabywać ministranta, dotykać miejsc intymnych pokrzywdzonego, wysyłać mu nagie zdjęcia, a nawet proponować nastolatkowi seks. Te podejrzenia potwierdziły się na sali sądowej. Jak podaje Onet, 30-letni Karol B. został uznany winnym doprowadzenia ministranta do poddania się innej czynności seksualnej i usłyszał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności. Na poczet kary został mu zaliczony pięciomiesięczny okres tymczasowego aresztowania. Mężczyzna musi również zapłacić pokrzywdzonemu nawiązkę w wysokości 10 tysięcy złotych i nie może się do niego zbliżać. Wyrok jest nieprawomocny. Molestowany ministrant uważa, że kara dla sprawcy jest zbyt niska. - Jestem zaskoczony tak niskim wyrokiem - powiedział Onetowi skrzywdzony nastolatek.

Po ujawnieniu skandalu Karol B. przestał być kościelnym parafii św. Wawrzyńca w Regulicach. Stanowisko stracił też proboszcz, odwołany z tej funkcji przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Domagali się tego mieszkańcy miejscowości, grożąc że jeśli proboszcz nie zostanie wymieniony, to oni nie będą posyłać swoich dzieci na lekcje religii.

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
Przerażające wideo! 40-latek znęcał się nad psem, wielokrotnie kopał zwierzę na smyczy
Nasi Partnerzy polecają