Nie żyje proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem. Dzień później zmarł kolejny ksiądz

i

Autor: dodo71/cc0/pixabay Ks. Ryszard Rutkowski, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem miał 70 lat. Dzień później zmarł ks. Stanisław Skowron / zdjęcie ilustracyjne.

Smutne informacje

Nie żyje proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem. Dzień później zmarł kolejny ksiądz

2023-03-14 11:11

W sobotę, 11 marca zmarł ks. Ryszard Rutkowski, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem. Kapłan miał 70 lat i od 2003 roku stał na czele wspólnoty parafialnej w Głębokiem. W roku 2021 został obdarzony godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Pogrzeb księdza Rutkowskiego odbędzie się w czwartek, 16 marca w Głębokiem. Równie smutną informacją jest śmierć ks. Stanisława Skowrona, emerytowanego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini.

Nie żyją dwaj księża z diecezji tarnowskiej. Ks. Ryszard Rutkowski i ks. Stanisław Skowron byli proboszczami

Zmarli dwaj kolejni księża z diecezji tarnowskiej. Pierwszy z nich, ks. Ryszard Rutkowski był proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem. Tę funkcję objął w 2003 roku, wcześniej piastował stanowisko proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej. Miał 70 lat. W roku 2021 został obdarzony godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym SączuPogrzeb ks. Ryszarda Rutkowskiego odbędzie się w czwartek, 16 marca w Głębokiem. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu na miejscowym cmentarzu nastąpi pochówek.

Dzień później, w niedzielę (12 marca) zmarł natomiast ks. Stanisław Skowron, emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Duchowny miał 82 lata, od 2007 roku przebywał jako rezydent w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni. Jego pogrzeb również odbędzie się w czwartek, 16 marca. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Weryni. Pochówek będzie miał miejsce na cmentarzu w Kolbuszowej.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Totalna nieodpowiedzialność kierowców
Listen on Spreaker.