Kraków: Bez powodu kopnął 15-latka w brzuch, poraził gazem i zabrał mu koszulkę. 18-letni bandzior zatrzymany

Kraków: Bez powodu kopnął 15-latka w brzuch, poraził gazem i zabrał mu koszulkę. 18-letni bandyta zatrzymany
Autor: KWP Kraków 18-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Sprawca rozboju, do którego doszło w niedzielę (6 czerwca) na przystanku tramwajowym w rejonie Dębnik został zatrzymany przez policję. Okazał się nim zaledwie 18-letni mężczyzna. Bez powodu podszedł on do 15-latka, kopnął go w brzuch, poraził gazem obezwładniającym i zabrał mu koszulkę z kibicowskim emblematem. 18-latek przyznał się do winy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Kraków: Bez powodu kopnął 15-latka w brzuch, poraził gazem i zabrał mu koszulkę

Policja zatrzymała 18-letniego mężczyznę, który w niedzielę (6 czerwca) dokonał rozboju. Jego ofiarą padł 15-latek. Na przystanku tramwajowym, znajdującym się w pobliżu Dębnik sprawca podszedł do poszkodowanego i bez powodu kopnął go w brzuch, a następnie poraził go gazem obezwładniającym. Na koniec zabrał mu koszulkę z kibicowskim emblematem i uciekł z miejsca zdarzenia. Po trzech dniach został zatrzymany. Mundurowi znaleźli go w jednym z mieszkań w Skawinie. Drzwi otworzyła im kobieta, która przebywała tam w towarzystwie podejrzanego. Zarówno ona, jak i 18-letni mężczyzna próbowali wprowadzić funkcjonariuszy w błąd podając fałszywe dane osobowe. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli, jednak przy 18-latku dowód osobisty, dzięki czemu nie mieli wątpliwości, co do jego tożsamości.

PRZECZYTAJ: Skandal w seminarium Orchard Lake. Sekretariat kard. Stanisława Dziwisza wydał oświadczenie

Sprawca rozboju został przewieziony na komisariat i tam przesłuchany. Przyznał się do winy. Znaleziono przy nim ręczny miotacz gazu oraz koszulkę, którą ukradł 15-latkowi. Grozi mu kara od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności. Nie trafił do aresztu, jednak został objęty policyjnym dozorem. Ponadto mężczyzna, jak i kobieta, z którą przebywał w mieszkaniu odpowiedzą za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd.

ZOBACZ: Policjanci z Myślenic i Bochni uratowali pechowego motocyklistę. Przeleżał w rowie pięć dni [ZDJĘCIA]

Grób policjantki, która zabiła siebie i dziecko
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE