Kraków: Drogowcy rozpoczęli remont ulicy Kostaneckiego. Zmiana organizacji ruchu, utrudnienia dla kierowców

2021-07-21 12:03
Kraków: Drogowcy rozpoczęli remont ulicy Kostaneckiego. Zmiany organizacji ruchu, utrudnienia dla kierowców
Autor: Alex Banner/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Od dzisiaj (21 lipca) kierowcy korzystający z ulicy Kostaneckiego muszą liczyć się z utrudnieniami. W związku z remontem wprowadzono zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w modernizowaną drogę. W kolejnych dniach zamykane będą inne wjazdy w tę ulicę. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicą Jakubowskiego. Dotyczy on również komunikacji miejskiej.

Remont ulicy Kostaneckiego utrudni życie kierowcom

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, od środy (21 lipca) obowiązuje zakaz skrętu w prawo z ulicy Wielickiej w ulicę Kostaneckiego. Nowa organizacja ruchu wynika z remontu drogi. Celem inwestycji jest poprawienie dojazdu do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Zakaz obowiązuje również pojazdy komunikacji miejskiej. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicą Jakubowskiego. W kolejnych etapach remontu zamykane będą inne wjazdy w ul. Kostaneckiego. - Celem prac jest przede wszystkim poprawa dojazdu do szpitala, ale chodzi też o ogólną poprawę układu drogowego w tej części miasta, bo to teren rozwojowy – powiedział PAP rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie Jan Machowski.

PRZECZYTAJ: Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie! 39–latek został zabity, bo nachodził byłą dziewczynę? [WIDEO]

W związku z przeprowadzką Szpitala Uniwersyteckiego w nowe miejsce, miasto zmieniło trasy kilku dotychczasowych linii tak, aby zachować przystanek autobusowy przy szpitalu. Do placówki (przystanek Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii) można dojechać liniami nr 144, 163, 183, 204.

ZOBACZ: Dwa piękne kucyki spacerowały po Krakowie. Zatrzymała je straż miejska

Krakowska gwara - sprawdź, czy znasz słowa z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?
Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE