Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie! 39–latek został zabity, bo nachodził byłą dziewczynę? [WIDEO]

2021-07-20 21:11
Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie
Autor: art service

Do tragedii doszło 15 lipca, ale dopiero dziś śledczy poinformowali o drastycznych szczegółach bójki, do której doszło w 15–klatkowym wieżowcu na os. Kościuszkowskim w Nowej Hucie. Zraniony nożem mężczyzna wykrwawiał się na chodniku przed blokiem. Choć szybko został przewieziony do szpitala, medykom nie udało się uratować jego życia. Zmarł tuż po przyjęciu. Dlaczego 39–latek został zaatakowany nożem kuchennym? Sprawa ma podłoże osobiste.

– 15 lipca br. policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie patrolujący rejon Nowej Huty otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z bloków w Czyżynach doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Po przybyciu na miejsce policjanci zobaczyli leżącego na chodniku mężczyznę, który posiadał rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a po przybyciu pogotowia ratunkowego przekazali go w ich ręce. Następnie poszkodowany został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Niestety pomimo wytężonych starań lekarzy, życia 39-letniego mężczyzny nie udało się uratować – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Nożownik wbiegł na klatkę schodową. Zdążył jeszcze wyrzuć nóż, którym dźgał 39–latka. Schował się na ostatniej kondygnacji. Funkcjonariusze szybko go obezwładnili i ujęli, a po przeszukaniu terenu wokół bloku odnaleźli narzędzie zbrodni. Okazało się, że zatrzymany 38–latek był nietrzeźwy, miał ponad 2,6 promila. Mężczyzna został już przesłuchany przez prokuratora, usłyszał zarzut zabójstwa.

Okazuje się, że mężczyźni pokłócili się o kobietę!

– Poszło o Andżelikę – mówi nam osoba mieszkająca w wieżowcu. Kobieta wynajmowała na osiedlu mieszkanie. Zamordowany 39–latek miał być jej byłym partnerem. Nie zaakceptował rozstania, nawet wtedy, gdy jego ukochana znalazła sobie nowego partnera.

– Nachodził ją, w czwartek także przyszedł, najpierw kłócili się przez okno, a potem jej obecny facet zbiegł na dół – dodaje nasz rozmówca. 

Ślady krwi przed blokiem na os. Kościuszkowskim
Autor: ART Service

Od chwili zabójstwa Andżelika już nie jest widywana na osiedlu. Właściciel wynajmowanego mieszkania wypowiedział jej lokum w trybie natychmiastowym. Jej aktualny ukochany może spędzić w więzieniu resztę życia. 

Zabójstwo na os. Kościuszkowskim – doprowadzony sprawca
Autor: Małopolska Policja
Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE