szczepionki

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Kraków: Dyrektor Friediger o GŁUPOCIE w systemie szczepień. "1 860 rozmrożonych szczepionek"!

2021-04-07 13:09

Dyrektor szpitala im. Żeromskiego przekazał wstrząsającą wiadomość dotyczącą szczepionek przeciw koronawirusowi. Do placówki wysłane zostały rozmrożone szczepionki, które zmarnują się, jeśli nie zostaną wykorzystane. - Do soboty musimy ściągnąć 1 760 osób na szczepienie – powiedział dyrektor we wtorek cytowany przez lovekrakow.pl. Dyrektor krakowskiego szpitala poinformował podczas wtorkowego posiedzenia komisji zdrowia rady miasta, że placówka prowadzi cztery punkty szczepień, w których można podać 2,8 tysiąca dawek tygodniowo, a przy jeszcze większej mobilizacji – nawet 4 tysiące. – Zaszczepiliśmy dotąd 10 tysięcy osób i jesteśmy gotowi zaszczepić więcej – powiedział dr Jerzy Friediger.

Przepraszam, że użyję takiego sformułowania, ale głupota tych, którzy zajmują się szczepionkami przekracza średni poziom głupoty. Jest głupsza czasami, niż przewiduje to polska norma budowlana. Dostaliśmy dziś (we wtorek – red.) 1 860 rozmrożonych szczepionek, które musimy podać do soboty, do godziny 21:55, to znaczy, że zarządza tym … Nawet nie chcę kończyć – powiedział dyrektor szpitala.

Czytaj też: Kraków: Żołnierze z zarzutami KORUPCJI! Zostali aresztowani

Dodał, że szczepionki przeciw koronawirusowi do placówki powinny trafić głęboko zamrożone, ponieważ szpital zakupił specjalne lodówki, w których można przechowywać preparaty. – Miały do nas przyjechać zamrożone, ale ktoś sobie wymyślił, że je rozmrozi. Sprężymy się i zużyjemy te szczepionki – zadeklarował.

Czytaj też: Koronawirus. Nowe przypadki zakażeń wirusem COVID-19. Kraków i Małopolska [RAPORT, 7 kwietnia]

– Nie będąc wcześniej przygotowanymi, do soboty musimy ściągnąć 1 760 osób na szczepienie. Nie ulega żadnej wątpliwości, że nie zmieścimy się w warunkach dyktowanych przez ministerstwo dotyczących grup i przedziałów wiekowych. Nie dopuścimy do tego, żeby szczepionki się zmarnowały – mówił dr Jerzy Friediger.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE