Żołnierz

i

Autor: minnamoira / CC0 / pixabay.com

Kraków: Żołnierze z zarzutami KORUPCJI! Zostali aresztowani

2021-04-07 11:38

Dwóch żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie usłyszało zarzut korupcji przy powoływaniu do zawodowej służby wojskowej. Dowódcę ppłk. Marcina M. aresztowano tymczasowo na trzy miesiące. Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował we wtorek, że zatrzymań dokonała pod koniec marca Żandarmeria Wojskowa na polecenie Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Marcinowi M., Dowódcy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie, postawiono zarzuty przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł w zamian za powołanie dwóch osób do zawodowej służby wojskowej w tej jednostce. Wojskowemu zarzucono ponadto, że od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. kilkudziesięciokrotnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej samowolnie użył pojazdów służbowych do celów prywatnych.

Czytaj też: Kraków: DZIKI wpadły w PUŁAPKĘ! Krakowianie odetchną z ulgą?

Zgodnie z komunikatem PK drugi z zatrzymanych plut. Jacek T. usłyszał dwa zarzuty płatnej protekcji, poprzez podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy - powołania do zawodowej służby wojskowej w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej w kwotach po 10 tys. zł i 6 tys. zł dla dowódcy ppłk. Marcina M. Jackowi T. zarzucono również posiadanie marihuany.

Czytaj też: Kraków: Lepiej noś maseczkę! Wzmożone kontrole krakowskich policjantów

Sąd zastosował wobec dowódcy batalionu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec Jacka T. prokurator zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł oraz zakaz kontaktowania się z ustalonymi osobami. Dowódcy batalionu grozi kara do 10 lat więzienia, zaś jego podwładnemu - do ośmiu lat więzienia.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają