Kraków: DZIKI wpadły w PUŁAPKĘ! Krakowianie odetchną z ulgą?

2021-04-07 9:22 ON

Na krakowskim Ruczaju do specjalnej pułapki złapano właśnie pierwsze dziki. Zwierzętom nie stała się żadna krzywda i niebawem wrócą w pełni sił do swojego naturalnego środowiska. Nie będą dłużej uprzykrzały życia mieszkańcom osiedla. Na pomysł zainstalowania pułapki na dziki wpadli urzędnicy UMK oraz Polski Związek Łowiecki. Zwierzęta coraz częściej odwiedzały tamtejszy kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, niszcząc trawniki oraz pojawiając się na placach zabaw. Odłownia pozwala na ich bezpieczne schwytanie, a następnie przetransportowanie do lasu.

Zgodnie z opinią ekspertów dzikom nie ma co się dziwić, gdyż rozrastające się miasta oraz ludzie budujący bloki czy biurowce przesuwają się coraz dalej, wkraczając tym samym na naturalne terytorium, które do tej pory było użytkowane przez dzikie zwierzęta. Pułapka ma to sposób na uniknięcie uszkodzeń i ewentualnych ataków dzików, bez szkody dla nich samych.

Czytaj też: Kraków: Lepiej noś maseczkę! Wzmożone kontrole krakowskich policjantów

Odłownia to metalowa, całodobowo monitorowana klatka, w której znajduje się przynęta. Może pomieścić się w niej aż 15 dzików, które po wejściu do środka uruchamiają zapadnię i nie mogą wydostać się na zewnątrz. Operator odłowni natychmiast po znalezieniu się zwierząt wewnątrz otrzymuje wiadomość SMS i może wysłać na miejsce patrol, który zabezpiecza zwierzęta, a następnie jest odpowiedzialny za przetransportowanie ich w bezpieczne miejsce, poza teren miasta. Do tej pory za sprawą pułapki na Ruczaju udało się odłowić pięć dzików.

Czytaj też: Kraków: Ojciec Leon Knabit w szpitalu! Zakonnik prosi o modlitwę

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE