Kraków: Lepiej noś maseczkę! Wzmożone kontrole krakowskich policjantów

2021-04-07 7:45 Oskar Nawalany
Policja w Krakowie podsumowała świąteczny weekend. Nie obyło się bez mandatów!
Autor: KMP w Krakowie Policja w Krakowie podsumowała świąteczny weekend. Nie obyło się bez mandatów!

Policjanci z Krakowa kontynuują kontrole związane z przestrzeganiem obostrzeń. Zwracają uwagę m.in. czy krakowianie zakrywają nos i usta w przestrzeni publicznej oraz kontrolują placówki handlowe oraz usługowe pod kątem przestrzegania ograniczeń. Wyłącznie w trakcie minionego weekendu funkcjonariusze ukarali 231 osób za brak maseczki w przestrzeni publicznej.

Dla krakowskich policjantów Święta Wielkanocne były czasem wytężonej pracy oraz podejmowania działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od soboty do poniedziałku policjanci z Krakowa tylko wobec osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej za pomocą maseczki interweniowali ponad 240 razy. W ponad 230 przypadkach interwencje zakończyły się mandatami karnymi. Jedynie w dwóch przypadkach policjanci zastosowali pouczenie. Sporządzonych też zostało 9 notatek, które mogą zakończyć się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Czytaj też: Kraków: Ojciec Leon Knabit w szpitalu! Zakonnik prosi o modlitwę

Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze sprawdzili również blisko 180 placówek usługowych w tym 27 lokali gastronomicznych oraz 23 siłownie i kluby fitness. Nieprawidłowości ujawniono w jednej restauracji. W tym przypadku piętnaście osób zostało pouczonych, natomiast wobec dwóch osób sporządzono dokumentacje, która skutkować może skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Czytaj też: Władysław Kosiniak-Kamysz zaskoczył wszystkich. Pracuje w SZPITALU w Krakowie! Nie będzie już posłem?!

W czasie minionych świąt funkcjonariusze dziesięć razy interweniowali też w związku ze zgłoszeniami o zbyt dużej liczbie wiernych wewnątrz kościołów. W ośmiu przypadkach informacje te nie zostały potwierdzone. W dwóch interwencje policji zakończyły się pouczeniem.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE