Kraków: Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata na Wawelu. Wiemy, kto mu towarzyszył

2021-01-19 7:17 PAP ON
Jarosław Kaczyński w Starachowicach! 8. rocznica śmierci jego matki
Autor: Prawo i Sprawiedliwość/Facebook

Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w poniedziałek wieczorem grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie.

Wizyta miała charakter prywatny. Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez PAP prezesowi PiS towarzyszyli: premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałkowie: Sejmu Ryszard Terlecki i Senatu Marek Pęk oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Czytaj też: Małopolska: Ponad połowa pracowników DPS-ów NIE CHCE się szczepić przeciwko koronawirusowi

Politycy uczestniczyli we mszy św., a potem złożyli kwiaty przy sarkofagu pary prezydenckiej. Jarosław Kaczyński stara się odwiedzać grób brata i bratowej każdego 18 dnia miesiąca, w miesięcznicę ich pogrzebu.

Czytaj też: GROŹNY wypadek na A4 za węzłem Kraków Bieżanów! Kompletnie zniszczone BMW [ZDJĘCIA]

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja zmierzała na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. W krypcie katedry na Wawelu, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, jest też tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" ("Ciała śpią, dusze czuwają").

Kłęby dymu nad Krakowem! Pożar na ul. Malborskiej
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE