Kraków: Kasowniki w Krakowiakach... zjadają bilety! [AUDIO]

2017-11-09 18:44
Kasowniki w Krakowiakach blokują się i zatrzymują kawałki papieru
Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Kasowniki w Krakowiakach blokują się i zatrzymują kawałki papieru

Pasażerowie skarżą się, że Krakowiaki "zjadają" bilety. Kawałki papieru zostają w kasownikach. Dlaczego tak się dzieje? 

Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK tłumaczy, że Krakowiak "zjada" bilety przez pośpiech pasażerów. Nie powinniśmy więc zbyt szybko wyciągać biletu z kasownika, bo wówczas sprzęt się blokuje. - Kawałek biletu zostaje w kasowniku. Po prostu jest urywany - mówi Gancarczyk. - Producent kasowników został zobowiązany do tego, żeby rozwiązać ten problem jak najszybciej, tak żeby takich sytuacji pasażerowie nie mieli - dodaje. 

- My jako profil na Facebooku zajmujący się komunikacją miejską, dostajemy regularnie zdjęcia i skargi od osób, które mówią że kasowniki zjadły im bilety, kiedy próbowali je skasować - mówi Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa. - W takiej sytuacji polecamy zgłosić się do motorniczego i powiedzieć o takim przypadku. Zwykle motorniczy wyda jakieś potwierdzenie, że zaszedł problem - dodaje. 

Jak twierdzi Platforma Komunikacyjna Krakowa, "zjadanie" biletów to niejedyny kłopot tramwajów wyprodukowanych przez bydgoską firmę PESA. - Największymi problemami są regularne zatrzymania, które powodują te tramwaje. Tam jest jakiś problem z elektroniką, który powoduje że te tramwaje w pewnej chwili odmawiają posłuszeństwa. Motorniczy musi je restartować. To zwykle daje się zrobić w 5-10 minut. To jednak powoduje 10-minutowe zatrzymanie na całym ciągu tramwajowym. Tramwaje wówczas albo stoją, albo muszą jechać objazdami - mówi Jacek Mosakowski. 

Tymczasem wciąż nie wiadomo, czy PESA będzie produkować kolejne składy dla Krakowa.

Zobacz też: 

>>> Potrącenie przy Biprostalu. Takiej reakcji pieszego kierowca się nie spodziewał [WIDEO]

>>> Dzielnice grozy w Krakowie: Gdzie mieszkańcy boją się chodzić po zmroku? [LISTA DZIELNIC]

Posłuchaj materiału Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA: 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE