Największa choinka w Krakowie

Kraków. Kiedy na Rynku Głównym stanie choinka? Ma zużywać mniej prądu niż czajnik elektryczny

2022-11-21 12:51

Magistrat w Krakowie poinformował, że rozpoczęły się przygotowania do ustawienia na Rynku Głównym bożonarodzeniowej choinki. Świerk będzie mierzył 15 metrów, a drzewko zostanie przystrojone 26 tysiącami energooszczędnych światełek i wzbogacone soplami imitującymi topnienie lodu. Choinka będzie także ozdobiona ponad tysiącem inkrustowanych baniek. Świąteczny wystrój drzewka ma zużywać energii od domowego czajnika.

Choinka na Rynku Głównym w Krakowie. 15-metrowy świerk będzie ozdobiony energooszczędnymi światełkami

Zgodnie z informacjami Urzędu Miasta Krakowa, w tym roku rolę bożonarodzeniowej choinki będzie pełnił 15-metrowy świerk, który stanie na Rynku Głównym, obok Bazyliki Mariackiej. Jego wystrój, podobnie jak w zeszłym roku ma nawiązywać do wawelskich arrasów. Drzewko zostanie przystrojone 26 tysiącami energooszczędnych światełek i wzbogacone soplami imitującymi topnienie lodu. Choinka będzie także ozdobiona ponad tysiącem inkrustowanych baniek. Świąteczne drzewko w Krakowie to w sumie 177 kompletów lampek, 1213 nietłukących baniek, 124 zawieszki świetlne i 64 sople imitujące topniejący lód. Ozdoby mają jednak zużywać mniej prądu niż domowy czajnik elektryczny.

Kiedy choinka stanie na Rynku Głównym? Magistrat podał ważne terminy

Krakowski magistrat poinformował, że choinka zostanie ustawiona na Rynku Głównym po 26 listopada. Kilka dni zajmie przystrojenie drzewka bożonarodzeniowymi ozdobami. Choinka zostanie rozświetlona w sobotę, 3 grudnia o godz. 17.15. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert zespołu Soundbox. Rozpocznie się on o godz. 16.30, na małej scenie ustawionej w pobliżu świątecznego drzewka.

Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?
Kraków: remont ulicy Dekerta pod estakadą kolejową
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają