Ten symbol świąt znają wszyscy! Ciężarówka Coca-Coli odwiedzi Kraków

i

Autor: Husky/CC BY-SA 3.0/wikipedia Świąteczna ciężarówka Coca-Coli / zdjęcie ilustracyjne.

Boże Narodzenie 2022

Ten symbol świąt znają wszyscy! Ciężarówka Coca-Coli odwiedzi Kraków

2022-11-18 10:37

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Już niedługo w trasę po Polsce wyjedzie słynna świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Pierwszym przystankiem na jej drodze będzie Płock. Dla mieszkańców Małopolski mamy świetną wiadomość! Ciężarówka Coca-Coli odwiedzi również nasze województwo, a konkretnie Kraków. Sprawdźcie, kiedy należy się jej spodziewać.

Boże Narodzenie 2022. Świąteczna ciężarówka Coca-Coli odwiedzi Kraków

To znak, że święta Bożego Narodzenia są już o krok! Na początku grudnia objazd po Polsce rozpocznie świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Pierwszym przystankiem na jej trasie będzie Płock. Charakterystyczny, rozświetlony pojazd w historycznej stolicy Mazowsza pojawi się 1 grudnia. Następnie skieruje się na północ Polski, by dotrzeć nad Bałtyk. Mieszkańcy południowej Polski też dostaną okazję do podziwiania świątecznej ciężarówki Coca-Coli. Jedynym miastem w Małopolsce, do którego dotrze czerwony pojazd będzie Kraków. Z informacji umieszczonych w mediach społecznościowych Coca-Coli wynika, że świąteczna ciężarówka odwiedzi Kraków w sobotę, 10 grudnia. Na ten moment nie są jeszcze znane szczegóły wizyty, takie jak dokładna godzina i miejsce docelowe, w którym ciężarówka się zatrzyma.

Skąd się wzięła świąteczna ciężarówka Coca-Coli?

Historia świątecznej ciężarówki Coca-Coli rozpoczęła się w 1995 roku. Jak podaje portal truckfocus.pl, wówczas spożywczy gigant z Atlanty zlecił agencji reklamowej W. B. Doner przygotowanie bożonarodzeniowego spotu. Wykonująca zlecenie agencja nawiązała współpracę ze studiem Industrial Light and Magic, które w swoim portfolio miało między innymi stworzenie efektów specjalnych w filmowej sadze "Gwiezdne Wojny" oraz kultowym dziele Stevena Spielberga "Poszukiwacze Zaginionej Arki" - pierwszej odsłonie przygód Indiany Jonesa. To właśnie specjaliści z Industrial Light and Magic wykonali słynne ciężarówki Coca-Coli.

Truckfocus.pl informuje, że samochody ważyły dwie tony, a każda ciężarówka mierzyła ponad 12 metrów. Pierwotnie powstały 3 sztuki. Żadna z nich nigdy nie wyjechała na ulicę. Przygotowane ciężarówki były tak naprawdę makietami, wykorzystanymi na planie reklamy wideo. W związku z tym nie użyto żadnej konkretnej marki, takiej jak Peterbilt czy Kenworth, często kojarzonych właśnie z czerwonymi ciężarówkami Coca-Coli. Każdy z trzech pojazdów obwieszony był prawie 40 tysiącami żarówek.

Wyrok za morderstwo w Kozłowie
Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają