Korporacja z Estonii zainwestowała w Krakowie. Będzie praca dla informatyków

i

Autor: Innovalabs/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nortal Group szuka pracowników

Korporacja z Estonii zainwestowała w Krakowie. Będzie praca dla informatyków

2022-12-09 14:17

Nortal Group, gigant branży IT rodem z Estonii otwiera biuro w Krakowie i szuka pracowników. Na początek pracę w stolicy Małopolski znajdzie 50 specjalistów, na stanowiskach odpowiedzialnych za rozwój produktu, inżynierię oprogramowania, środowiska chmurowe i analizę danych. - Wybór Krakowa na siedzibę naszego oddziału był naturalny - powiedział Kadi Tamkõrv, Head of People & Culture w firmie Nortal.

Nortal Group otwiera biuro w Krakowie. Poszukiwani specjaliści z branży IT

Nortal Group otwiera biuro w Krakowie i szuka pracowników. Firma będzie prowadzić działalność w obiektach przejętej spółki Skelia. Przedsiębiorstwo chce zatrudnić na początek ponad 50 nowych specjalistów z branży IT, m.in. ds. rozwoju produktu, inżynierii oprogramowania, środowisk chmurowych i analizy danych. Wszyscy pracownicy będą mogli korzystać z szeregu benefitów oferowanych przez firmę, takich jak programy szkoleniowe, możliwość relokacji do jednego z wielu, rozsianych po całym świecie oddziałów czy z rozszerzonej ścieżki kariery w Nortal Group. Szczegóły dotyczące zatrudnienia w Nortal są już dostępne i będą uzupełniane na stronie internetowej Nortal Polska. - Wybór Krakowa na siedzibę naszego oddziału był naturalny. Kraków oferuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz możliwości pozyskiwania młodych talentów z renomowanych szkół wyższych. To wszystko sprawia, że miasto stało się strategiczną lokalizacją dla firm IT i kluczowym hubem dla globalnego rynku - powiedział Kadi Tamkõrv, Head of People & Culture w Nortal.

Gigant informatyczny z Estonii rusza na podbój Polski. Wizytówka Nortal Group

Nortal to gigant z branży transformacji cyfrowej, założony w 2000 roku w Estonii. Firma w dużym stopniu odpowiada za cyfryzację tego kraju, a w ciągu ostatnich lat zrealizowała wiele projektów transformacji cyfrowej dla rządów, instytucji opieki zdrowotnej i przedsiębiorstw na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych Nortal obsługuje ponad 25 wiodących klientów z listy Fortune 500, działających w branży telekomunikacji, mediów i rozrywki, podróży i hotelarstwa, płatności elektronicznych czy w logistyce. - Od ponad 20 lat dostarczamy naszym globalnym klientom nowoczesne rozwiązania oparte na danych. Pomagamy w transformacji ich działalności, tak aby byli w stanie korzystać z najnowocześniejszych narzędzi, które pozwolą im wyprzedzić konkurencję – mówi Kadi Tamkõrv.

Jak podkreśla Tamkõrv, firma zbudowała jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie cyfrowych systemów opieki zdrowotnej dla firm ubezpieczeniowych oraz szpitali. Opracowała także spersonalizowane rozwiązania, które stanowią podstawę ekosystemów elektronicznej opieki zdrowotnej w wielu krajach świata. Nortal posiada swoje biura w 24 krajach, m.in. USA, Estonii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Omanie. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów, w najbliższym czasie firma otworzy biuro także w Ukrainie, która również słynie z wykwalifikowanych specjalistów IT.

Sonda
Czy Kraków jest dobrym miejscem do życia?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o tym ile jeszcze będzie rządził Putin
Nasi Partnerzy polecają