Stadion Wisły Kraków doczeka się remontu. Wiemy, ile będzie kosztować inwestycja

i

Autor: Urząd Miasta Krakowa Wizualizacja zmodernizowanego stadionu Wisły Kraków.

Umowa podpisana

Stadion Wisły Kraków doczeka się remontu. Wiemy, ile będzie kosztować inwestycja

2022-12-09 10:47

Miejski samorząd w Krakowie poinformował o podpisaniu umowy na remont stadionu Wisły Kraków. Wykonawcą inwestycji będzie firma Eiffage Polska Budownictwo S. A., a jej koszt wyniesie prawie 100 milionów złotych. Po fiasku trzech postępowań przetargowych, wykonawca został wyłoniony w drodze negocjacji. Stadion Wisły Kraków będzie areną zmagań sportowców podczas przyszłorocznych Igrzysk Europejskich.

Kraków. Umowa na modernizację stadionu Wisły Kraków została podpisana

Świetna informacja dla kibiców Wisły Kraków! Stadion Miejski im. Henryka Reymana, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Białej Gwiazdy, zostanie zmodernizowany. Miasto poinformowało, że w czwartek, 8 grudnia, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Wykonawcę prac, którym będzie firma Eiffage Polska Budownictwo S. A., wyłoniono w drodze negocjacji. Wcześniej fiaskiem zakończyły się trzy postępowania przetargowe na to zadanie. Zresztą również tryb negocjacji nie cieszył się wielkim zainteresowaniem przedsiębiorstw budowlanych. Oferta firmy Eiffage Polska Budownictwo S. A., była jedyną złożoną do Zarządu Infrastruktury Sportowej. Obiekt zlokalizowany przy ul. Reymonta będzie gościł sportowców podczas przyszłorocznych Igrzysk Europejskich.

Ile będzie kosztował remont stadionu Wisły Kraków?

Podpisana z wykonawcą umowa opiewa na kwotę 98 mln 858 tys. 555 złotych. Zarząd Infrastruktury Sportowej na sfinansowanie modernizacji planował przeznaczyć 87 mln 844 tys. 610 zł. Aby zapewnić brakujące środki, jednostka zwróciła się do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o zwiększenie dotacji o brakującą kwotę ponad 11 mln zł. Miasto informuje, że aby zapewnić finansowanie inwestycji oraz podpisać umowę z wykonawcą, równolegle jednostka zawnioskowała do Rady Miasta Krakowa o zwiększenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2023 rok o brakującą kwotę. Wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony. Jeśli Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie odniesie się do wniosku o zwiększenie dotacji, środki gminne zostaną zwrócone do budżetu miasta. Jeśli nie, stanowić będą wkład własny do modernizacji Stadionu Miejskiego im. H. Reymana.

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?
Tu autobus potrącił 64-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają