Błonia Kraków trasa biegowa

i

Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Kraków

Na Błoniach powstały specjalne trasy. Fani narciarstwa biegowego mają gdzie trenować

2023-12-06 12:23

Na krakowskich Błoniach powstały trasy do narciarstwa biegowego przygotowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Jak informuje urząd, przygotowano dwie duże pętle, a także jedną mniejszą, przeznaczoną dla osób początkujących.

Kraków. Na Błoniach powstały trasy do narciarstwa biegowego

Amatorzy narciarstwa biegowego nie muszą wyjeżdżać poza Kraków, aby w pełni oddać się swojemu hobby. Zarząd Zieleni Miejskiej za pomocą skutera śnieżnego przygotował dla narciarzy dwie duże pętle znajdujące się na Błoniach. Trasy są na tyle szerokie, że osoby odbywające trening mogą ćwiczyć w parach lub komfortowo poruszać się w obu kierunkach.

Dodatkowo, na środku powstała także mniejsza pętla przeznaczona do krótszych treningów bądź dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym.

Bardzo prosimy, aby wygniecionego śladu nie niszczyć i nie zadeptywać. Błonia są miejscem uwielbianym przez krakowian. Latem przyciągają mnóstwo osób i amatorów różnych sportów. Niech i tak będzie zimą. Niech szusowanie na nartach będzie tam niczym nieograniczoną przyjemnością, a nie trasą wyznaczoną przez paliki, słupki i taśmę – apeluje ZZM.

Magistrat dodaje także, że osoby zainteresowane nauką narciarstwa biegowego mogą wybrać się na bezpłatne treningi organizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Poprowadzi je była zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski Marta Kocemba. Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek, 7 grudnia, a kolejne w piątek i sobotę.

Atak zimy w Polsce! Śnieg zasypał miasta i wsie [ZDJĘCIA]

Michał Szpak u Jaruzelskiej WYSZEDŁ ZE STUDIA!
Nasi Partnerzy polecają