Kostium papugi, zgrzewka piwa i projektory. Nietypowa kradzież w Krakowie

2019-12-03 11:52 ŁM
Kostium papugi, zgrzewka piwa i projektory. Nietypowa kradzież w Krakowie
Autor: Pixabay

Kostium papugi, zgrzewka piwa bezalkoholowego i projektory multimedialne - to wynieśli złodzieje z teatru niezależnego Scena Supernova. Bez skradzionego sprzętu większość spektakli jest zagrożona, dlatego pracownicy teatru uruchomili zbiórkę charytatywną.

Nie była to typowa kradzież. Rabusie zostawili po sobie kartkę z napisem "Przepraszam. Głodna byłam i smutna".

- Sprawcy pokonali drzwi do garderoby. Zginął nawet blender i mnóstwo przypadkowych rzeczy, jak pilot do maszyny do dymu. Trudno mi sobie wyobrazić czym się kierowali, wydaje mi się, że brali to co popadnie i myśleli, że może ktoś będzie chętny to kupić - mówi Jakub Kowalik z teatru Scena Supernova. 

Choć sytuacja może brzmieć zabawnie, to dla teatru jest to duży kłopot. Pracownicy Sceny Supernova zdecydowali zebrać potrzebne pieniądze przez Internet.

- Można wejść na portal zrzutka.pl i odszukać nas pod hasłem Supernova. Tam jest jedna zrzutka na zakup sprzętu. Kwota wpłaty jest zupełnie dowolna - dodaje Jakub Kowalik.

Najbardziej pilną potrzebą jest zakup czterech projektorów. Przedstawiciele teatru liczą, że dzięki zbiórce uda się uzbierać 8 tysięcy złotych.