Skimmerzy montują specjalne nakładki, które skanują dane z karty płatniczej

i

Autor: http://malopolska.policja.gov.pl / KWP Kraków Skimmerzy montują specjalne nakładki, które skanują dane z karty płatniczej

Kraków: policja zatrzymała skimmerów [WIDEO, ZDJĘCIA]

2015-07-10 19:00

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii, którzy kradli dane z kart płatniczych poprzez skimming bankomatowy.

Zatrzymani mają 28 i 35 lat. Policjanci ustalili, że przyjechali do Krakowa kilka dni temu. Wynajęli pokój w jednym z hosteli. Prawdopodobnie przez jakiś czas krążyli po mieście w poszukiwaniu odpowiedniego bankomatu. Znaleźli taki przy ul. Mazowieckiej – to tam zamontowali urządzenia do skimmingu.

Mężczyźni zamontowali mikrowkładkę na czytnik kart. Służy ona do skanowania paska magnetycznego z numerem konta. Mikrokamera, która nagrywała wprowadzane kody PIN, umieszczona została w miejscu oryginalnej zaślepki. Urządzenia miały dostarczać przestępcom pełnych danych z kart płatniczych.

Zobacz nagranie policji:

Dwaj obywatele Mołdawii zatrzymani pod zarzutem skimmingu. Uważajcie podczas wybierania pieniędzy z bankomatu! Wiemy, że każdemu się śpieszy ale dla własnego bezpieczeństwa zwróćcie uwagę czy np. jakieś elementy bankomatu nie są zwyczajnie doklejone. Wiemy również, że dla mniej wprawnego oka podrobione elementy nie będą widoczne ale warto spróbować bo jak widać bandyci nie przebierają w środkach...Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii ( w wieku 28 i 35 lat ), którzy kradli dane z kart płatniczych poprzez bankomatowy skimming. Jak ustalili policjanci obaj obcokrajowcy przyjechali kilka dni temu do stolicy Małopolski i wynajęli pokój w jednym z hosteli. Przez pewien czas musieli krążyć po Krakowie szukając dogodnego bankomatu, na założenie urządzeń do skimmingu. Jak się okazało, znaleźli taki przy ul. Mazowieckiej. Na czytnik kart zamontowali mikrowkładkę, służąca do skanowania paska magnetycznego z numerem konta. Natomiast mikrokamera, która nagrywała wprowadzane kody PIN, umieszczona została w miejscu oryginalnej zaślepki. Tak „uzbrojony” bankomat miał dostarczać przestępcom pełnych danych z kart płatniczych, z których korzystali klienci bankomatu. Zwykle, informacje w postaci numeru konta sprawcy nagrywają na pasek magnetyczny czystych kart a wypłata tak spreparowanymi kartami następuje w innym kraju niż nastąpiła kradzież danych. Wczoraj, kiedy krakowscy policjanci uzyskali informację, że w bankomacie przy ul. Mazowieckiej najprawdopodobniej jest zamontowane nielegalne urządzenie do pozyskiwania danych z kart płatniczych urządzili zasadzkę. Po pewnym czasie w okolicy bankomatu pojawili się podejrzanie zachowujący się mężczyźni.Policjanci zatrzymali obu mężczyzn, którzy rzeczywiście pojawili w tej okolicy aby zdemontować nakładkę. Podczas przeszukania ujawniono przy sprawcach elementy służące do maskowania nakładek i ich demontowania, a w ich samochodzie, oryginalną zaślepkę do bankomatu, którą sprawcy zastąpili mikrokamerą. W pokoju hotelowym wynajmowanym przez nich policjanci zabezpieczyli laptopa najprawdopodobniej z pozyskanymi nielegalnie danymi bankowymi oraz karty płatnicze. Policjanci będą ustalać jakie dane zostały przez przestępców pozyskane oraz czy w jakiś sposób nie zostały już wykorzystane. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty czynienia przygotowań do podrabiania środków płatniczych oraz nielegalnego przełamywania zabezpieczeń systemu informatycznego. Decyzją Sadu zostali tymczasowo aresztowani.Posted by Małopolska Policja on 9 lipca 2015


Wczoraj, kiedy policjanci dowiedzieli się, że w bankomacie przy ul. Mazowieckiej prawdopodobnie jest zamontowane nielegalne urządzenie, urządzili zasadzkę. W okolicy bankomatu pojawili się mężczyźni, którzy zachowywali się podejrzanie. Okazało się, że chcieli wówczas zdemontować nakładkę. Zostali zatrzymani przez policję.

Podczas przeszukania znaleziono przy sprawcach elementy służące do maskowania nakładek i demontażu. W ich samochodzie znajdowała się oryginalna zaślepka do bankomatu, którą sprawcy zastąpili mikrokamerą. W hostelu, w którym zatrzymali się Mołdawianie, zabezpieczono karty płatnicze i laptopa. Policjanci będą ustalać, jakie dane udało się pozyskać przestępcom i czy został one już wykorzystane.

Policja zabezpieczyła m.in. laptopa oraz karty płatnicze

i

Autor: http://malopolska.policja.gov.pl / KWP Kraków Policja zabezpieczyła m.in. laptopa oraz karty płatnicze

Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty czynienia przygotowań do podrabiania środków płatniczych oraz nielegalnego przełamywania zabezpieczeń systemu informatycznego. Zostali tymczasowo aresztowani.