Kraków: Potrącenie pieszego na autostradzie A4. Lądował śmigłowiec LPR!

2019-10-21 7:43

Poważny wypadek na autostradowej obwodnicy Krakowa. W rejonie węzła Kraków Bielany na lewym pasie w kierunku Katowic samochód osobowy potrącił pieszego. Na autostradzie A4 lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 7 rano na autostradzie A4 w pobliżu węzła Kraków Bielany. Z niewyjaśnionych przyczyn na lewym pasie jezdni w kierunku Katowic znalazł się pieszy, który został tam potrącony przez samochód osobowy. 

Droga w kierunku Katowic była całkowicie zablokowana, a na drodze lądował śmigłowiec LPR. Poszkodowany pieszy w stanie przytomnym został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Na miejscu przez kilkadziesiąt minut pracowały służby porządkowe. 

Po wypadku były duże utrudnienia dla kierowców - korek na obwodnicy Krakowa miał kilka kilometrów długości. Na zatory kierowcy natknęli się też na ulicach: Zakopiańskiej, Zawiłej, Jugowickiej, Tynieckiej, Śmiałego i Herberta. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE