Kraków. Punkt apostazji na Rynku Głównym. Tłumaczono, jak wystąpić z Kościoła szybko, łatwo i przyjemnie

2020-11-16 15:48 Oskar Nawalany
Rynek Główny w Krakowie 20.03.2020
Autor: MD

Wczoraj na Rynku Głównym w Krakowie po raz drugi został postawiony mobilny punkt apostazji, w którym mieszkańcy Krakowa mogli dowiedzieć się, jak dokonać apostazji, czyli wystąpić z Kościoła.

Organizatorem tego wydarzenia była Inicjatywa Obywatelska DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Osoby obecne w punkcie apostazji udzielały wszelkich potrzebnych informacji wszystkim zainteresowanym wystąpieniem z Kościoła. Można tam było znaleźć stosowne druki zawierające ogólne informacje na temat tego, jak dokonać apostazji w Polsce. Dostępne były również gotowe „oświadczenia woli”, które w 3 egzemplarzach wraz ze świadectwem chrztu powinno się złożyć w parafii w przypadku rozpoczęcia procesu apostazji.

Podczas Przystanku – Apostazja mówiono też o winach Kościoła Katolickiego i podawano listę hańby w postaci nazwisk hierarchów kościelnych, którzy są współwinni krzywd zadawanych wiernym przez Kościół.

Na kolejną niedzielę (22 listopada) od godziny 12:00 ci sami organizatorzy zaplanowali wydarzenie „Wierzymy ofiarom. Dziwisz nie”, które odbędzie się przy ulicy Kanoniczej 18.

Kraków: protest przeciwko kard. Dziwiszowi