Kraków rozbłyśnie dzisiaj na biało-niebiesko!

2018-03-19 11:04
Zdjęcie poglądowe
Autor: krzysiupra, pixabay Zdjęcie poglądowe

W sobotę na zielono z okazji Dnia Świętego Patryka, dziś na biało-niebiesko z okazji święta patrona Krakowa. Miasto ponownie rozbłyśnie w kolorach! 

19 marca imieniny obchodzi Józef - patron Krakowa. Z tej okazji kładka Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz Tauron Arena Kraków będą po zmroku podświetlone w biało-niebieskich barwach miasta.

Miejskie tramwaje i autobusy wyjechały dzisiaj na ulice udekorowane biało-niebieskimi chorągiewkami. Flagi w tych barwach pojawiły się także na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych. 

Z okazji święta odbędą się też różne oficjalne uroczystości: władze miasta wraz z uczniami krakowskich szkół złożą kwiaty pod pomnikiem na placu Wszystkich Świętych, a w Bazylice Mariackiej odbędzie się uroczysta msza w intencji mieszkańców Krakowa oraz zostaną wręczone Medale Św. Józefa.

Zobacz też:  

>>> Kraków: Będzie zakaz dokarmiania gołębi? [AUDIO]

>>> Zobacz zimę w Krakowie na zdjęciach z dawnych lat! [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE