Zobacz zimę w Krakowie na zdjęciach z dawnych lat! [GALERIA]

2018-12-21 10:41

To były zimy! Wielkie zaspy, zamarznięta Wisła i dzieci szalejące na sankach po Plantach. Zobaczcie, jak to wyglądało 80 lat temu! 

Dziś, kiedy nawet niewielkie opady potrafią sparaliżować ruch, kiedy po Krakowie krąży ponad 200 nowoczesnych pojazdów odśnieżających drogi, a MPO monitoruje nawet temperaturę powierzchni ulic, trudno nam wyobrazić sobie, że główne drogi miasta mielibyśmy odśnieżać ręcznie. Tymczasem tak wyglądała codzienność mieszkańców Krakowa 70 czy 80 lat temu.

Przeczytaj również: Sklepy otwarte w święta Bożego Narodzenia 2018 i w Sylwestra [GODZINY OTWARCIA, SYLWESTER 2018/2019, NOWY ROK 2019]

Choć czasy nie były łatwe, a mrozy zimą naprawdę dawały się we znaki - dzieci i dorośli szaleli na sankach, a Planty pod białym puchem sprawiały wrażenie scenerii z bajki! 

Zobacz też: Pogoda na święta 2018. Jaka będzie pogoda w Małopolsce w Wigilię i Boże Narodzenie [PROGNOZA POGODY]

W naszej galerii znajdziecie fotografie pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego, głównie z lat 30. i 40. Zobaczycie odśnieżanie ul. Floriańskiej, zamarzniętą Wisłę i mieszkańców tamtych lat. Sprawdźcie! 

Zobacz też: 

>>> Tymi zdjęciami Nowej Huty zachwyca się cała Polska! [GALERIA ZDJĘĆ]

>>> Kraków z lat 90. Tak wyglądało miasto ponad 20 lat temu! [GALERIA ZDJĘĆ]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE