Pogoda na święta 2018. Jaka będzie pogoda w Małopolsce w Wigilię i Boże Narodzenie [PROGNOZA POGODY]

2018-12-21 9:44
Prognoza pogody dla Torunia - złe samopoczucie?
Autor: Pixabay /CC0 fot. Hans Prognoza pogody dla Torunia - złe samopoczucie?

Czy w tym roku możemy spodziewać się w Krakowie białych świąt? Czy jednak pogoda po raz kolejny zrobi psikusa i w Boże Narodzenie nie zobaczymy śniegu? Sprawdźcie prognozę pogody na święta!

Długoterminowe prognozy pogody na Boże Narodzenie zapowiadały opady śniegu, ale aktualna prognoza pogody na święta 2018 nie pozostawia złudzeń. Wiele wskazuje na to, że te święta po raz kolejny nie będą białe. Przedświąteczny weekend i okres Świąt Bożego Narodzenia będzie dość ciepły ale pochmurny i deszczowy. Niewielkie opady śniegu i deszczu ze śniegiem jedynie miejscami na wschodzie i południu kraju.

Czytaj też: Blokował karetkę, która wiozła serce do przeszczepu. Policja namierzyła kierowcę busa [WIDEO]

Jak zapowiadają synoptycy IMGW: " W sobotę i niedzielę pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Danii i towarzyszący mu front atmosferyczny, który z zachodu przyniesie ciepłe polarne morskie powietrze, dość wysoką temperaturę i pochmurną, głównie deszczową aurę. Opadów deszczu możemy spodziewać się niemal w całym kraju, jedynie na wschodzie i północnym wschodzie lokalnie spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 5°C na południowym wschodzie, w centrum i nad morzem do nawet 9°C na Dolnym Śląsku. Chłodniej będzie na północnym wschodzie: od 0°C do 3°C, a w nocy lokalnie spadek do – 4°C. Tam też z powodu oblodzenia nawierzchni dróg i chodników w nocy może być ślisko. Odczucie chłodu będzie potęgowane przez dość silny wiatr, który w porywach na południu kraju może osiągać 70 km/h.

"Zarówno 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia, jak i w kolejne dni Świąt pogoda będzie przypominała bardziej tą z okresu późnej jesieni niż typową Polską zimę. Z zachodu i północnego zachodu Europy nadal będą napływały wilgotne i stosunkowo ciepłe masy powietrza, które przyniosą przeważnie duże zachmurzenie, a wraz z nim opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jedynie gdzieniegdzie na południu i wschodzie kraju spadnie słaby śnieg. W górach wystąpią opady śniegu" - prognozuje IMGW.

We wszystkie świąteczne dni, na wschodzie i południowym wschodzie kraju wystąpi niższa temperatura, która w ciągu dnia wyniesie do -1°C do 2°C, a w nocy podczas niewielkich przejaśnień miejscami spadnie do -5°C, przez co mieszkańcy tych rejonów Polski częściej będą mogli się cieszyć opadami śniegu. W nocy jednak może tam wystąpić oblodzenie dróg i chodników. Na zachodzie i w centrum kraju również będzie pochmurno, a z uwagi na wyższą temperaturę powietrza, wynosząca w ciągu dnia od 4°C do 6°C, należy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany,  jedynie na północy okresami porywisty.

Przeczytaj również: Sklepy otwarte w święta Bożego Narodzenia 2018 i w Sylwestra [GODZINY OTWARCIA, SYLWESTER 2018/2019, NOWY ROK 2019]

Pogoda w Krakowie - Wigilia [24.12.2018]

W poniedziałek, 24 grudnia krakowianie mogą spodziewać się dość wysokiej temperatury. Słupki rtęci wskażą 6 stopni powyżej zera. Natomiast temperatura odczuwalna osiągnie 7 stopni. Synoptycy zamiast śniegu zapowiadają deszcz.

Pogoda w Krakowie - Pierwszy dzień świat [25.12.2018]

Świąteczny wtorek zapowiada się umiarkowanie ciepło. Termometry pokażą około 4 kreski na plusie. Temperatura odczuwalna będzie jednak znacznie niższa. Na niebie zza chmur wyjrzy do nas słońce - zachmurzenie tego dnia nie przekroczy 50% powierzchni nieba.

Pogoda w Krakowie - Pierwszy drugi dzień świat [26.12.2018]

Ostatni dzień Bożego Narodzenia zapowiada się najchłodniej. Tego dnia słupki rtęci powinny wskazać 2 stopnie Celsjusza. Natomiast odczuwalna spadnie cztery kreski poniżej zera.


Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE