Kraków: Rozbój w Kurdwanowie. Dwaj napastnicy zatrzymani

2017-09-04 18:30 Sylwia Adamczyk
Dwaj mężczyźni zatrzymani
Autor: Małopolska policja Dwaj mężczyźni zatrzymani

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na dwóch mężczyzn. Napastnicy użyli gazu, a następnie ukradli jednemu z pokrzywdzonych saszetkę z rzeczami osobistymi. Następnego dnia zostali zatrzymani i objęci dozorem policyjnym.

Policja o sprawie informuje dziś, jednak do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach nocnych. Dwaj młodzi mężczyźni zostali napadnięci w drodze do domu, na jednym z osiedli w Kurdwanowie. Jeden z napastników nagle wyciągnął z kieszeni gaz i użył go w kierunku mężczyzn. Następnie sprawcy przewrócili na ziemię jednego z pokrzywdzonych i wyrwali mu saszetkę z dokumentami, kartami płatniczymi i telefonem. 

Policjanci ustalili dane sprawców. Jeden z nich to 24-letni mieszkaniec Kurdwanowa, a drugi to 19-letni  mieszkaniec Nowej Huty. Mężczyźni są dobrze znani policji. Mają już na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Podczas przesłuchania przyznali się do rozboju, a następnie wskazali miejsce gdzie sprzedali telefon, jak i miejsce gdzie ukryli dokumenty i karty płatnicze. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty.

Zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym. Są zobowiązani do stawiania się trzy razy w tygodniu w komisariacie policji. Mężczyźni mają także zakaz zbliżania się do poszkodowanego oraz zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Najgroźniejsi przestępcy w Małopolsce: Tych mężczyzn szuka policja! [GALERIA]