Kraków: Strażnik graniczny zaatakowany na lotnisku w Balicach! Co tak wściekło pasażera?

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Pijany pasażer wpadł w furię, ponieważ nie mógł sobie poradzić z bramką do automatycznej odprawy granicznej.

Kraków: Strażnik graniczny zaatakowany na lotnisku w Balicach! Co tak wściekło pasażera?

2022-06-30 7:58

Powracający z Anglii, 42-letni Polak na lotnisku w Balicach wpadł w furię i zaatakował strażnika granicznego oraz zniszczył drzwi do jednego z pomieszczeń. Powodem napadu wściekłości była... bramka służąca do automatycznej odprawy granicznej, z którą podróżny nie mógł sobie poradzić. Do jego niefrasobliwości przyczynił się pewnie alkohol, bo mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile.

Strażnik graniczny zaatakowany na lotnisku w Balicach! Co tak wściekło pasażera?

Powracający z pracy w Anglii, 42-letni Polak urządził awanturę na lotnisku w Balicach. Mężczyzna krzyczał, używając obraźliwych słów, wyzwisk i przekleństw, aż w końcu wdał się w szarpaninę ze strażnikiem granicznym, który próbował go uspokoić. 42-latek posunął się nawet do uderzenia funkcjonariusza pięścią w korpus. Gdy w końcu został obezwładniony, wyżył się jeszcze na drzwiach jednego z pomieszczeń. Agresor był pijany, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna okazał skruchę i żałował za swoje zachowanie, tłumacząc je działaniem pod wpływem silnych emocji. Wyjaśnił również, że agresję wywołała u niego bramka służąca do automatycznej odprawy granicznej, z której obsługą nie mógł sobie poradzić. Wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze i zgodził się na sankcje zaproponowane przez prokuratura. 42-latek ma zapłacić 8 tys. złotych grzywny oraz 1 tys. złotych zaatakowanemu strażnikowi. To niewielka kara, ponieważ za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje nawet 3 lata pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Młody turysta z Ukrainy rażony piorunem. Zmarł w szpitalu. Tragedia w Tatrach

Kraków: Strażnik graniczny zaatakowany na lotnisku w Balicach! Co tak wściekło pasażera?

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej 42-latek zaatakował strażnika i zniszczył drzwi do jednego z pomieszczeń na lotnisku w Balicach.

ZOBACZ: Kraków: Pies w nagrzanym samochodzie ledwo dyszał. Tłumaczenia właścicielki zaszokowały strażników

Sonda
Czy na pokładach samolotów powinno się sprzedawać podróżnym alkohol?
Lada dzień zapora na granicy z Białorusią będzie gotowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE