Kraków: „Święto nieprzyjmowania mandatów!” na Rynku Głównym! Wyjątkowy protest mieszkańców

2021-01-20 13:02 ON
Rynek Główny w Krakowie 20.03.2020
Autor: MD

20 stycznia, w środę, zaplanowany jest na Rynku Głównym protest pod hasłem ”Święto nieprzyjmowania mandatów!”. Organizatorzy chcą zaprotestować przeciwko projektowi ustawy Wina+. Zakłada ona, że polscy obywatele nie będą mieli prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Trzeba będzie go zapłacić niezależnie od jego słuszności i zbierać dowody swojej niewinności, jeśli nie będziemy się zgadzać z oceną policji.

Inicjatorzy protestu utworzyli specjalne “wydarzenie” na Faceboku. Zainteresowanie wyjątkowym “świętem” wyraziło już niemal tysiąc osób. Protest rozpocząć się ma o 18:00 pod ratuszem.

Czytaj też: Tajemnicza śmierć w Afryce kucharza z Krakowa. ŁZY MATKI! Sprowadzenie ciała do Polski kosztuje fortunę

W specjalnym komunikacie organizatorzy napisali między innymi: "Władza zamierza odebrać nam, osobom zaangażowanym społecznie, głos, bo do tej pory policja przegrywała prawie wszystkie sprawy o nieprzyjęte mandaty w czasie strajków. To prawo dotknie jednak nie tylko protestujących, policja będzie organem stanowiącym i jednocześnie wykonującym prawo w każdej sprawie, bez konieczności przedstawienia jakichkolwiek dowodów. Nie pozwólmy im zamknąć nam ust, spotkajmy się wspólnie na Rynku, korzystając z prawa do wolności zgromadzeń i jeżeli będzie trzeba również z prawa do nieprzyjmowania mandatu”.

Czytaj też: 30 tysięcy złotych kary dla restauracji pod Krakowem! Sanepid był bezlitosny

Zamieszkał w mongolskiej jurcie na terenie Politechniki Krakowskiej