Kraków. Szczepienie na koronawirusa w czasie majówki bez umawiania wizyty. Którą szczepionkę dostaną pacjenci?

Kraków. Szczepienie na koronawirusa w czasie majówki bez umawiania wizyty. Która szczepionkę dostaną pacjenci?
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki W trakcie weekendu majowego na rynku w Krakowie może być zaszczepionych nawet 2,5 tysiąca osób.

W czasie weekendu majowego na Rynku Głównym w Krakowie będzie działał mobilny punkt szczepień. Aby z niego skorzystać nie trzeba mieć umówionego terminu, wystarczy posiadać e-skierowanie. Na pacjentów czeka 2,5 tysiąca dawek preparatu firmy Johnson & Johnson. Ze szczepienia w czasie weekendu majowego będą mogły jednak skorzystać wyłącznie osoby, które ze względu na swój wiek kwalifikują się już do narodowego programu szczepień.

W Krakowie będzie działał mobilny punkt szczepień

Mobilny punkt szczepień na Rynku Głównym w Krakowie będzie działał od 1 do 3 maja w godz. 8.00-20.00. Aby z niego skorzystać pacjenci nie muszą mieć umówionego terminu, wystarczy tylko, że posiadają wystawione e-skierowanie. Mobilny punkt szczepień będzie zaopatrzony w 2,5 tysiąca dawek preparatu firmy Johnson & Johnson. Jest to szczepionka jednodawkowa, co oznacza, że osoby które ją przyjęły nie będą musiały powtórnie stawiać się w punkcie szczepień, aby przyjąć drugą dawkę. Procedura szczepień w mobilnym punkcie jest taka sama, tak w innych punktach szczepień, jedyną różnicą jest brak konieczności posiadania umówionego terminu szczepienia. W mobilnym punkcie można się więc zjawić bez wcześniejszego potwierdzania wizyty. Szczepienia w mobilnym punkcie będą odbywały się według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. Jak przygotować się na szczepienie przeciw COVID-19? ZPS Tarnów przygotował poradnik

ZOBACZ: Kraków: Pułapka na Ruczaju zdaje egzamin. Złapało się już osiem dzików

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE