Zerwany dach Biedronki w Krakowie

i

Autor: Artur Barbarowski/East News Kraków. Wiatr zerwał dach Biedronki. Przerażające nagrania

Kraków. Wiatr zerwał dach Biedronki. Przerażające nagrania

2022-02-17 19:05

Zerwany dach sklepu Biedronka w Krakowie oraz przyszkolnej sali gimnastycznej – to tylko niektóre ze skutków czwartkowych wichur w Małopolsce. Strażacy interweniowali pół tysiąca razy. Bez prądu pozostaje ponad 3,7 tys. odbiorców.

W czwartek małopolscy strażacy interweniowali blisko pół tysiąca razy. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy małopolskiej PSP Sebastian Woźniak, wśród najczęstszych zgłoszeń są połamane drzewa. Uszkodzonych zostało 112 dachów, 14 wichura zerwała. Wiatr zniszczył dach m.in. sklepu Biedronka przy ul. Półłanki w Krakowie – w wyniku tego zdarzenia zostały uszkodzone też samochody na pobliskim parkingu. - Wichura zerwała 90 procent dachu - powiedział Interii Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy KM PSP w Krakowie. Obiekt został zamknięty. Supermarket znajduje się niedaleko budowy, na terenie której przewrócił się dźwig budowlany.

Czytaj też: Wichury w Polsce 17.02.2022. Są nowe alerty! Wiemy, gdzie będzie najgorzej! [RADAR WIATRU]

Wichura zerwała także połowę dachu przyszkolnej sali gimnastycznej w Piotrkowicach w powiecie oświęcimskim.

- Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie został ranny - podkreślił rzecznik. Alerty o silnym wietrze występują w całym kraju. W Małopolsce do północy obowiązuje drugi stropień ostrzeżenia. Zgodnie z informacjami IMGW, w porywach wichura może osiągać 115 km/h. W nocy z czwartku na piątek wiatr powinien słabnąć.

Wichura przewróciła dźwig budowlany w Krakowie! Są ranni
Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?