Kraków: Wstrząsające wydarzenia przy rondzie Mogilskim. Interweniowała policja

2019-05-16 15:08
Do dramatycznych scen doszło w centrum Krakowa
Autor: ESKA INFO / archiwum Do dramatycznych scen doszło w centrum Krakowa

Policjanci interweniowali w okolicy Ronda Mogilskiego w Krakowie. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że 22-letni Białorusin siedzi za barierkami oddzielającymi torowisko od jezdni. Gdy zobaczył funkcjonariuszy chciał targnąć się na swoje życie. 

Do zdarzenia doszło 9 maja, ale policjanci poinformowali o nim dopiero teraz. W godzinach popołudniowych, policjanci Oddziału Prewencji Policji w trakcie patrolowania ulic centrum Krakowa otrzymali polecenie od dyżurnego miasta, aby natychmiast udać się w okolice ronda Mogilskiego, gdzie miał przebywać mężczyzna, który chce targnąć się na swe życie. 

Zobacz też >>> Dramatyczna akcja policjantów w Dobczycach pod Krakowem

Podczas przejazdu na miejsce interwencji aleją Powstania Warszawskiego policjanci zauważyli osobę, która odpowiadała przekazanemu przez dyżurnego rysopisowi. Mężczyzna siedział za barierkami ochronnymi oddzielającymi torowisko tramwajowe od jezdni.  

Na widok policjantów poderwał się, by prawdopodobnie  podjąć próbę samobójczą. Funkcjonariusze jednak zdążyli na czas, zatrzymali mężczyznę i podeszli z nim do radiowozu. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustalili, że niedoszły samobójca jest 22-letnim obywatelem Białorusi, który na co dzień mieszka w Krakowie. 

Roztrzęsiony mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Na miejsce wezwano ratowników Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, którzy przewieźli 22-latka do szpitala. Tam otrzymał fachową pomoc lekarską.

Zobacz koniecznie:

>>> Odkręcił butlę z gazem, groził że się wysadzi. Wstrząsająca relacja policjantów

>>> Wypadek między Wieliczką a Niepołomicami, nie żyje jedna osoba

>>> Fenomenalne niebo nad Tatrami. Z 19 tysięcy zdjęć powstał niezwykły timelapse

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE