Kraków. Zdewastowano pominik Piłsudskiego i Legionistów. Obok list po ukraińsku

2021-11-06 11:21

Akt wandalizmu w Krakowie. Ktoś zdewastował pomniki Józefa Piłsudskiego i Czwórki Legionowej. Zostały one pomalowane w kolorach ukraińskiej flagi. Obok znajdował się tajemniczy list. Policja szuka sprawców. - To skandaliczne i niedopuszczalne - grzmi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

O akcie wandalizmu poinformowały władze Krakowa. Na pomniku Józefa Piłsudskiego namalowano literę "N". Z kolei pomnik Czwórki Legionowej został pomalowany farbami w kolorze żółtym i niebieskim. Wiadomo, że na miejscu znaleziono karton, na którym znajdował się napis w języku ukraińskim. - Polska nie tylko dla Panów - napisał najprawdopodobniej sprawca, który jest poszukiwany przez policję. Obecnie służby miejskie oczyszczają z farby zdewastowane pomniki, co można zobaczyć na oficjalnym profilu miasta na twitterze.

Akt wandalizmu skomentował Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej. - To skandaliczne i niedopuszczalne - liczę, że policja szybko znajdzie sprawców. Służby miejskie są na miejscu i czekają na zgodę mundurowych - jeszcze dziś pomnik zostanie wyczyszczony - napisał Andrzej Kulig.

Gang młodocianych wandali zdemolował park miejski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany