Kraków: Uciekła z kwarantanny! Chciała jechać do Niemiec!

i

Autor: Fan Polsat Fun HD /Wikimedia Commons Kraków: Złamała kwarantannę! Ucieczka skończyła się na dworcu!

Kraków: Złamała kwarantannę! Ucieczka skończyła się na dworcu!

2020-03-22 14:47

Na bardzo nieodpowiedzialny pomysł wpadła 60-letnia mieszkanka Krakowa. Kobieta, mimo kwarantanny i zakazu opuszczania domu, postanowiła złamać zalecenie i uciec autobusem... do Niemiec! Krakowianka została zatrzymana przez policję niemal w ostatniej chwili - kobieta była już "jedną nogą" w busie jadącym za naszą zachodnią granicę. Teraz grożą jej poważne konsekwencje.

Miejsca zamieszkania wszystkich osób objętych kwarantanną są kontrolowane przez policję po to, by upewnić się, że chorzy przestrzegają zasady kwarantanny. Podczas sobotniej kontroli okazało się, że 60-letnia mieszkanka krakowskiego Ruczaju złamała zasady kwarantanny i opuściła mieszkanie. Rozpoczęły się poszukiwania kobiety.

Policjanci po nitce do kłębka dotarli na teren krakowskiego dworca autobusowego. Tam zastali uciekinierkę z kwarantanny, która już szykowała się do podróży do Niemiec. Kobieta została zatrzymana przez policję tuż przed drzwiami pojazdu, już została odesłana do domu, choć będzie musiała się zmierzyć z poważnymi konsekwencjami.

- Dziś ją sprawdzimy ponownie. Dodatkowo zostanie wobec niej skierowany wniosek o ukaranie do sądu i sąd zastosuje grzywnę. Mamy nadzieję, że w odpowiedniej wysokości – zapowiada w rozmowie z TVN 24 Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Przypomnijmy - w piątek w Polsce wprowadzono stan epidemii, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla osób łamiących zakaz wychodzenia z domu. Grzywna za zlekceważenie kwarantanny wzrosła z 5 do 30 tysięcy zł!

Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE