Krakowska parafia w OHYDNY sposób uczciła Dzień Kobiet! To się nie mieści w głowie

2021-03-08 13:20 ON
Kościół w Krakowie
Autor: Wikipedia - użytkownik: Zetpe0202

W jednej z parafii w Krakowie zostało wywieszone kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie. Możemy w nim przeczytać, że modlitwy odprawione z okazji Dnia Kobiet “będą wyrazem wdzięczności za ich miłość, mądrość i pracowitość”. Twórcy ogłoszenia niestety na tym nie poprzestali. W dalszej części znajduje się bowiem apel o modlitwę o to, by kobiety "nie ulegały hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności".

Wszystko wskazuje na to, że za to kontrowersyjne ogłoszenie duszpasterskie odpowiada Kościół Rektoralny Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej w Krakowie. Modlitwy z okazji Dnia Kobiet mają być nie tylko podziękowaniem za ich mądrość czy pracowitość, ale również sprawić, by panie nie ulegały "zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności". Pełna treść ogłoszenia duszpasterskiego została dodana na krakowskiej facebookowej grupie: "Nasze miasto w naszych rękach". O komentarz w sprawie poprosiliśmy parafię. W tym czasie na stronie internetowej pojawiło się oświadczenie prasowe:

Oświadczenie prasowe

W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi.

Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni niestosownymi sformułowaniami, użytymi przez mnie w treści ogłoszeń. Użyte określenia były sformułowane w sposób niefortunny, jednak nie miały intencji obrazić kogokolwiek. Dołożę wszelkich starań, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła.

Wszystkim Paniom życzę Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask oraz powierzam je w modlitwie codziennej.

ks. Jacek Ryłko, rektor kaplicy

Zobacz: Koronawirus. Wirus COVID-19 w Krakowie i Małopolsce. Ile nowych zakażeń? [RAPORT]

"Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności" - mogliśmy natomiast przeczytać w ogłoszeniach duszpasterskich parafii.

Zobacz: NAPADLI na salon jubilerski w Niepołomicach. Planowali kolejny "skok". Zostali zaskoczeni

Treść ogłoszeń znajdujących się na stronie internetowej parafii jest nieco inna, pozbawiona kontrowersyjnych fragmentów: "Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość."

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE